Denizli Merkez Eskihisar TOKİ Evleri’nde başvurular 30 Eylül’de bitiyor


Denizli Merkez Eskihisar TOKİ Evleri’nde başvurular 30 Eylül’de bitiyor

Denizli Merkez Eskihisar TOKİ Evleri’nde başvuru dönemi 9 Eylül’de start aldı. Projede başvurular 30 Eylül’e kadar devam edecek.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından inşa edilen Denizli Merkez Eskihisar TOKİ Evleri’nin başvuru dönemi 9 ila 30 Eylül 2013 tarihleri arasında yapılacak. Toplamda 712 konutun yer alacağı TOKİ Denizli Merkez Eskihisar Alt Gelir Grubu projesi kapsamında 32 adet konut, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile açık satışa sunuluyor.

TOKİ tarafından yayımlanan Denizli Merkez Eskihisar Alt Gelir Grubu projesinin satış duyurusu ve merak ettiğiniz herşey aşağıda yer alıyor;

DENİZLİ MERKEZ ESKİHİSAR ALT GELİR GRUBU TOPLU KONUT UYGULAMASI SATIŞ DUYURUSU

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 712 konutluk Denizli Merkez Eskihisar Alt Gelir Grubu kapsamında yer alan ve İdaremiz stokunda bulunan 32 adet konut; kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile Açık Satışa sunulacaktır.

1. Denizli Merkez Eskihisar Alt Gelir Grubu Konut Projesi kapsamındaki konutların satış işlemleri T.Halk Bankası A.Ş’nin yetkili tüm şubeleri aracılığıyla yürütülecektir. Açık Satış Yöntemiyle satışı gerçekleştirilecek konutun başvuruları, 9-30 Eylül 2013 tarihleri arasında kabul edilecektir.

2. Konutların satış fiyat ve koşulları T.Halk Bankası A.Ş’nin yetkili tüm şubeleri ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığının web sayfası (www.toki.gov.tr) aracılığıyla duyurulmaktadır.

3. Konut alıcıları, 6.000 T.L peşinat miktarını 9-30 Eylül 2013 tarihleri arasında, T.Halk Bankası A.Ş’nin yetkili tüm şubelerinden herhangi birine yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalayacaklardır. Borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, Türkiye İstatistik Kurumunca belirlenen TÜFE ve ÜFE oranlarından en düşük olana göre belirlenecek oranda artırılacaktır. (Şehit Aileleri, Maluller ( Terör Malülleri) ile bunların Dul ve Yetimleri hariç)

4. Taksit ödemeleri konut teslim tarihini takip eden ay itibariye tahsil edilecektir. İlk altı aylık dönemsel artış konut teslim tarihine göre İdarece belirlenecektir.

5. Şehit Aileleri, Malüller ( Terör Malülleri) ile bunların Dul ve Yetimlerinde; konutlar, 6.000 TL peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli ve taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak şekilde satılacaktır.

6. Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin; • T.C. vatandaşı olması, • Denizli il sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Denizli il nüfusuna kayıtlı olması, ( Şehit Aileleri, Malüller ( Terör Malülleri) ile bunların Dul ve Yetimleri kapsamında başvuranların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.) • Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması, (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) • Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması , (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç) • Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, - Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır. • Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 2.600 TL. olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 2.600 TL. olması gerekmektedir.) • Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

7. Başvuru sahipleri, 1. İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ve adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan Denizli il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge (Şehit Aileleri, Maluller (Terör Malulleri) ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuranlar 3 (üç ) yıl ikamet ettiğini kanıtlayacak belgeyi) ibraz edecektir. 2. Hane halkı gelirinin en fazla net 2.600 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri, • Başvuru sahibi evli ise kendisi, eşi, velayeti altındaki çocuklarından çalışan varsa kendisinin eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb.) • Başvuru sahibi, eşi veya velayeti altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belgeleri, Ayrıca, • Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri, T.C. Emekli Sandığından alacakları “Belgeyi” 3. İl Tapu Sicil Müdürlüğünden başvuru sahibinin, kendisine, eşine ve velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmadığına dair belgeyi, Sözleşme imzalama aşamasında T.Halk Bankası A.Ş’nin yetkili tüm Şubelerine İbraz edeceklerdir.

8. Alt gelir grubu projelerinde hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir. Ayrıca, sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar, alıcının veya ailesi için ikamet koşulu aranacak olup, alıcının, kendisinin, eşinin veya çocuklarının söz konusu konutta ikamet etmediklerinin tespit edilmesi halinde sözleşmeleri feshedilecektir.

9. Satış ile ilgili bankacılık hizmetleri, T.Halk Bankası A.Ş’nin yetkili tüm şubeleri aracılığıyla yürütülecektir.

10. Konut satış bedellerine, KDV, Banka Komisyonu (BSMV ile birlikte) dâhil edilmemiştir. Bu tutarlar hak sahibi olacaklara aittir.

11. Gayrimenkul satış işlemleri Özel Hukuk Hükümlerine tabidir.

 


Etiketler : denizli-merkez-eskihisar-toki-evleri  toki-denizli-merkez-eskihisar-konutları  denizli-merkez-toki-evleri Benzer Haberler
İTO Başkanı İbrahim Çağlar, hangi sektöre yatırım yaptı? İTO Başkanı İbrahim Çağlar, hangi sektöre yatırım yaptı?
İTO Başkanı İbrahim Çağlar, iki ortağıyla birlikte hangi sektöre yatırım yaptı?
Astoria AVM yüzde 50 ziyaretçi artışı hedefliyor Astoria AVM yüzde 50 ziyaretçi artışı hedefliyor
2008’de Avrupa’nın en yüksek ikiz atriyumları olarak geliştirilen Kempinski Residences’da yer alan Astoria AVM, 6’ncı yılında yenilenerek ziyaretçilerini karşılıyor. Yeni dönem hedefi ise ziyaretçi sayısını yüzde 50 artırmak
Kendi enerjisini üreten akıllı evler geliyor! Kendi enerjisini üreten akıllı evler geliyor!
Son yıllarda, binanın kendi enerjisini kendisinin üretip, kent şebekesine aktarması özellikle gelişmiş ülkelerin politikalarına dahil oldu
Anti damping soruşturmasından vergi çıktı! Anti damping soruşturmasından vergi çıktı!
Türk inşaat çeliği ihracatçıları ABD’nin açtığı anti-damping soruşturmasından düşük marjla çıkarken, Türk borucularına geçici vergi geldi
3D Konut 23 Nisan'da Anıtkabir'de! 3D Konut 23 Nisan'da Anıtkabir'de!
3DKonut.com, 23 Nisan'da sanal Anıtkabir ziyareti gerçekleştiriyor
EKODesign Konferansı'nda neler yaşandı? EKODesign Konferansı'nda neler yaşandı?
EKODesign, bu yıl da “şeffaflık” kavramının çevresel, ekonomik ve toplumsal boyutları ile ele alındığı oturumlar, birbirinden beslenen birçok disiplini bir araya getirdi
Sahiplex'e 2014 Silver A’ Design Ödülü! Sahiplex'e 2014 Silver A’ Design Ödülü!
208 ülkeden 12 bin 536 projenin yarıştığı ödüllerde Sahiplex İç Mekân ve Sergi Alanı Tasarımı kategorisinde ödül almaya hak kazandı
Beton 2014 Fuarı'na Ankara akın etti! Beton 2014 Fuarı'na Ankara akın etti!
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin açılışını yaptığı “Beton Ankara 2014 Fuarı” Ankara’lılardan yoğun ilgi gördü