2014 konut projeleri 2'nci etap!

2014 konut projelerinin 2’nci etabını Emlakwebtv takipçileri için derledik. İşte 2014 yılı içinde hayata geçirilen, teslim edilen ve satışa çıkarılan 20 konut projesi

2014 konut projeleri 2'nci etap!

31 Ocak 2014 / Emlakwebtv Haber: İlknur Ekelik
Kentsel dönüşüm projelerinin de etkisiyle Türkiye’nin yeniden yapılanmaya başladığı bugünlerde konut projelerine her gün bir yenisi ekleniyor.

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yapılan araştırma sonucunda ise geçtiğimiz yıl konut satışlarında İstanbul'un 54.034 konutla en yüksek paya sahip olduğunu ortaya koyuyor. İstanbul’u 34.269 konut satışı ile Ankara, 17.940 konut satışı ile İzmir takip ediyor. En az satış ise 24 konutla Hakkari’de gerçekleşmiş. Konut satışının en düşük olduğu diğer iller ve satış sayıları da sırasıyla 75 konut ile Ardahan ve 92 konut ile Bingöl şeklinde.

Emlakwebtv ekibi olarak biz de 2014 yılı içinde hayata geçirilen, teslim edilen, satışa çıkarılan konut projelerinin 2.bölümünü konut alıcıları için derledik.

2014 konut projeleri
Gül Yapı Mimaroba Projesi
Büyükçekmece’de 2014 ‘ün ikinci yarısında hayata geçirilecek. Sahile çok yakın konumda yer alacak olan Gül Yapı Mimaroba projesi, hem kış hem de yaz kullanıma uygun olacak.

Bayraktar-Gürsoy Yatırım Ortaklığı Kurtköy Projesi
2014 Nisan ayında lansmanı düzenlenecek olan Bayraktar-Gürsoy Yatırım Ortaklığı ile hayata geçirilen Kurtköy projesinde 1.400 ve 1.500 adet konuta yer verilecek. Hem konut hem de ticari birimlerden oluşacak Kurtköy projesi, 5 bloktan meydana gelecek.

Batı Mahal
150 villadan oluşan Batı Mahal projesi, Yalçınlar Group tarafından Büyükçekmece’de konumlandırılıyor. Pelican Hill projesinin 4.etabı olarak inşa edilen Batı Mahal projesinde yer alan villa büyüklükleri de 647 metrekare ile 526 metrekare arasında değişiyor.1 buçuk yıl sonra teslim edilmesi planlanan Batı Mahal fiyatları ise henüz açıklanmazken, projenin özellikleri arasında Türk hamamı, sauna, açık / kapalı yüzme havuzu, fitness merkezi, spor alanları, restoran, masaj odaları yer alıyor.

Demirli Yapı Kartal Projesi
Demirli Yapı tarafından kentsel dönüşüm projesi kapsamında Kartal’da bir proje inşa ediliyor. 2014 yıl sonunda teslim edilmesi planlanan Demirli Yapı Kartal projesi toplam arsa alanı 18 dönüm. Okulun da yer aldığı projede toplam 300 adet konut bulunuyor. 1+1’den 4+1’e kadar konut tiplerine yer verilen Demirli Yapı Kartal projesi detaylarını ilerleyen zamanlarda sitemizden görebilirsiniz.

Batı Hayat Konutları
Batı Yapı projesi olup Ankara’da konumlandırılıyor. 8 bin metrekare inşaat alanına ve 36 adet daireden meydana geliyor. Batı Hayat Konutları; 152 metrekare 4+1 şeklinde oluşuyor. 300 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan Batı Hayat Konutları teslim tarihi ise 2014 Aralık.

Rönesans GYO Maltepe Projesi
İstanbul Anadolu Yakası Maltepe’de Rönesans GYO tarafından inşa ediliyor. 20 bin metrekare konut alanı sahip olan proje 14 katlı 2 konut bloğu şeklinde tasarlanıyor. 27 katlı iş merkezinin de yer alacağı Rönesans GYO Maltepe projesinde 336 adet konut ve 450 adet de ofis bulunuyor. Rönesans GYO Maltepe proje fiyatları henüz açıklanmamışken 2014 yılının ilk yarısında satışları gerçekleşecek.

Fullada
FCA İnşaat projesi olan Fullada Maltepe’de inşa ediliyor. 154 adet konutun bulunduğu Fullada projesinde son 25 adet daire kalmış olup, 3 blok şeklinde tasarlanıyor. Fullada Maltepe’de fiyatlar ise 260 bin TL ile 400 bin TL arasında değişiyor. Proje kapsamında spor alanları, sauna, fitness, buhar odası, yüzme havuzu gibi sosyal imkanlar bulunuyor.

Code İstanbul
Bahçelievler’de Yazıcıoğlu İnşaat tarafından inşa edilen Code İstanbul projesi, 2 bloktan meydan geliyor. Projede 2+1, 3+1 ve 4+1 konut tiplerine yer veriliyor. Konut büyüklükleri ise 43 metrekare ile 186 metrekare arasında değişiyor. 2014 Aralık ayında teslim edilmesi beklenen Code İstanbul Evleri’nin özellikleri arasında ise spor salonu, fitness merkezi, sauna, buhar odası, yüzme havuzu, çocuk oyun alanları, 300 kişilik toplantı salonu yer alıyor.

Lobi Parlas Residence
İzmir’de Avcılar İnşaat tarafından inşa edilen Lobi Parlas Residence, 2015 Şubat ayında teslim edilmesi planlanıyor. Toplam 195 adet konuttan meydana gelen Lobi Parlas Residence projesi 7 blok şeklinde tasarlanıyor. Fitness center, sauna, yüzme havuzu, güvenlik ve otopark gibi özelliklere sahip olan Lobi Parlas Residence projesinden konut sahibi olanlara banka kredisi imkanı sunuluyor.

Bakgör Residence
Bursa Nilüfer’in 2014 projesi olan Bakgör Residence, Bakgör İnşaat tarafından hayata geçiriliyor. 120 bin metrekare arsa alanına sahip olan Bakgör Residence, 3 bin metrekarelik sosyal tesisi konut alıcılarına sunuyor. 40 katlı bir kule, 18 katlı dört blok şeklinde tasarlanan Bakgör Residence projesinde 1+1 ve 2+1 konut tiplerine yer veriliyor.

Vadi Panorama
İstanbul Beylikdüzü’nde Bostanoğlu İnşaat ve Ekizler İnşaat tarafından inşa edilen Vadi Panorama, 3.839 metrekare arsa üzerine konumlandırılıyor. Vadi Panorama projesinde yer alan A Blok 2014 Aralık, kalan iki blok ise 2015 yılı içinde teslim edilmesi planlanıyor. Projede 115 m2’den başlayan 2+1, 130 m2’den başlayan 3+1, 180 m2’den başlayan 4+1 çatı dubleks ve 210 m2’den başlayan 5+1 çatı dubleksi daireler yer alıyor. Vadi Panorama fiyatları lansmana özel 160 bin TL’den satışa sunuluyor.

Pylon Residence
Ankara, Başkent’te Yontaş İnşaat tarafından inşa ediliyor. 1+1’den 6+1’e kadar konut tiplerine yer verilen Pylon Residence, 6 bin metrekare alan üzerinde konumlandırılıyor. Toplamda 83 adet konutun bulunduğu Pylon Residence daire büyüklükleri ise 129 metrekare ile 518 metrekare arasında değişiyor. 2015 yılı içinde teslim edilmesi beklenen projede banka kredisi ve firma bünyesinde taksitlendirme imkanı da yer alıyor. 600 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan Pylon Residence özellikleri ise şöyle: Yüzme havuzu, otopark - vale, restoran, cafe ve daha birçok sosyal olanaklar.

Bio İstanbul
Bio City Development Şirketi tarafından inşa edilen Bio İstanbul projesinde ikinci etap satışları 2014 Mayın ayında başlayacak. Bio İstanbul'un ilk fazında 5 bin metrekarelik alışveriş alanı, 1 yerel okul, 1 devlet okulu ve 1 de uluslararası okul yer alacak. İkinci etabında ise 500 adet konut yer alacak. Toplam inşaat alanı 850 bin metrekare olan Bio İstanbul, 2020 yılında teslim edilecek.

Yaka Konakları
İzmir’in 2014 yılı projelerinden olan Yaka Konakları, Pirinççioğlu İnşaat tarafından Güzelbahçe bölgesinde inşa ediliyor. 2014 yılı Haziran ayında teslim edilmesi beklenen Yaka Konakları, 8 adet müstakil villadan meydana geliyor. 900 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan Yaka konakları özellikleri arasında ise yüzme havuzu, otopark ve yürüyüş alanları yer alıyor.

Alkent Konakları
Kardeniz İnşaat projesi olan Alkent Konakları Düzce’de inşa ediliyor. 6 blok şeklinde tasarlanan Alkent Konakları satış süreci devam ediyor. Alkent Konakları’nda 64 adet daire yer alırken, fiyatları 108 bin TL’den başlıyor. 2015 yılı içinde teslim edilmesi planlanıyor.

Rose Garden
Kartepe’de inşa edilen Rose Garden, 10 dönüm alan üzerinde yükseliyor. 60 adet konuttan meydana gelen Rose Garden fiyatları 199 bin TL’den başlıyor. Rose Garden özellikleri arasında ise yüzme havuzu, oyun alanları, spor alanları bulunuyor. Maşukiye ve Sapanca'ya 10 dakika mesafede bulunan Rose Garden teslim tarihi ise 2014 Eylül ayı olarak planlanıyor.

Optimum Doğa Villaları
Kurtköy’de Optimum Yatırım tarafından inşa ediliyor. 610 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulan Optimum Doğa Villaları 11 adet tripleks şeklinde tasarlanıyor. Aydos civarında bulunan proje taksitleri hem banka kredisi hem de firma bünyesinde 24 ay vade farksız olarak yapılıyor.

Nova City
Eskişehir 'de Atabir İnşaat tarafından 37 bin metrekare alan üzerine, 7 blok şeklinde inşa ediliyor. Nova City, 104 adet konut, 17 adet işyerinden meydana geliyor. Metrekarer birim fiyatı 3 bin TL’den başlayan Nova City Evleri özellikleri arasında ise kapalı yüzme havuzu, sosyal tesisler, hamam, fitness salonu, kapalı otopark ve güvenlik yer alıyor. 2015 Ağustos ayında teslimlerin gerçekleşmesi planlanırken yüzde 40 peşinat ile konut sahibi olunabiliyor.

Vita Park
Zeylan-İnça İnşaat tarafından Bakırköy’de inşa edilen Vita Park, 4 bloktan meydana geliyor. Toplamda 40 adet konutun yer aldığı Vita Park Bakırköy projesinde 3+1 daire fiyatları 1 milyon liradan başlıyor. Bakırköy Vita Park Evleri projesinde 3+1 daireler 125 metrekare, 5+1 dubleks daireler 215 metrekare büyüklüğe sahip olup, 2014 kasım ayında teslim edilmesi planlanıyor.