2015 Türk Filmleri

2015 yılında 100'e yakın Türk filmi izleyici ile buluştu. İşte 2015 Türk filmleri tam listesi...

2015 Türk Filmleri

2015 yılında 100'e yakın Türk filmi izleyici ile buluştu. İşte 2015 Türk Filmleri...

 

2015 Türk Filmleri

 

Dolanma 
Yönetmen : Tunç Davut 
Yapımcı : Sinem Altındağ 

2015 yılı yapımı olan Dolanma filminde iki kardeş olan ve hayatlarını sezonluk işçi olarak ormanda çalışarak kazanan Kemal ile Cemal'in hikayesini izliyoruz. Tunç Davut'un yazıp yönettiği filmde, başrolleri Muhammet Uzuner, Defne Halman ve Baran Şükrü Babacan paylaşıyor. Saraybosna Film Festivali'nde görücüye çıkan filmin sıradaki durağı Altın Koza Film Festivali. 

 

2015 Türk Filmleri

 

Bizim Hikaye 
Yönetmen : Yasin Uslu 

27 Mart 2015 tarihinde vizyona giren Bizim Hİkaye filmi, haksızlığa uğramış bir adam ile hayata karşı tek başına savaşmak zorunda kalan, çocuklarıyla bir başına kalmış bir kadının hikayesini anlatıyor. Yönetmenliğini Yasin Uslu'nun üstlendiği Bizim Hikaye'nin başrollerinde Cansel Elçin, Sera Tokdemir ve Naz Elmas yer alıyor. 

 

2015 Türk Filmleri

 

Kendinol 
Yönetmen : Serkan Özarslan 

24 Nisan 2015 tarihinde vizyona giren Kendinol filmi, psikolojik sorunlar yaşayan ve mesleği oyunculuk olan Zeynep'in hikayesini anlatıyor. Serkan Özarslan'ın ilk uzun metrajlı filmi olan Kendinol filminin başrollerinde ise İmer Özgün, Çağrı Şensoy, Olgu Baran Kubilay ve Volkan Cal yer alıyor. 

 

2015 Türk Filmleri

 

Senden Bana Kalan 
Yönetmen : Abdullah Oğuz

Yönetmenliği'ni Abdullah Oğuz'un üstlendiği filmde başrolleri Neslihan Atagül ve Ekin Koç paylaşıyor. Sıcacık bir aşk filmi olan Senden Bana Kalan ANS Prodüksiyon tarafından yapıldı. Filmin uyarlama senaryosu ise Levent Kazak'a ait. 

 

2015 Türk Filmleri

 

Olur İnşallah
Yönetmen : Tolga Baş 

Geçtiğimiz yıl Delisin Delisin filmi ile seyirciyle buluşan Tolga Baş, Olur İnşallah filmi ile adını sinemaya yazdırdı. Antalya Göbelek Köyü'de ge.en bir hikayeyi anlatan filmde başrolleri Çetin Altay, Müfit Kayacan, Arzu Yanardağ ve Mesut Yar paylaşıyor. 

 

2015 Türk Filmleri

 

Niyazi Gül Dört Nala 
Yönetmen : Hakan Algül 

Profesör Veteriner Niyazi Gül'ün hikayesini anlatan filmde, Ata Demirer'in 15 yıl önce Korsan TV'de skeçler yaptığı ilk tiplemelerinden biri olan Niyazi Gül karakteri anlatılıyor. Filmde Ata Demirer  ve Demet Akbağ paylaşıyor. Filmde aynı zamanda Şebnem Bozoklu, Ayşenil Şamlıoğlu, Levent Ülgen ve Ferit Kaya rol alıyor.