2016'da arsa yatırımı kazandıracak

TÜİK'in konut satış istatistiklerini değerlendiren Onursal Gayrimenkul A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Onur Öngün, 2016 yılının en çok kazandıracak yatırım aracının arsa olacağını iddia etti

2016'da arsa yatırımı kazandıracak

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından Aralık 2015 ve yılın bütününe ilişkin konut satış verilerini değerlendiren Onursal Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Onur Öngün,  2016 yılında geçen yıl kaydedilen Cumhuriyet tarihi rekorunun, orta ve düşük gelir gruplarında da yaşanacak artışla birlikte egale edileceğini savundu.

Arsa yatırımları kazandıracak
2016 yılında en çok kazandıracak yatırım aracının arsa olacağını vurgulayan Öngün, bu enstrümanın konut veya iş merkezlerine göre her zaman daha fazla gelir getirdiğini vurguladı. Öngün, buna rağmen yatırımcının arsa yatırımına kolaylıkla yönelemediğini de belirterek:

"Türkiye’nin her yıl en az 500 bin konuta ihtiyacı var. Son yıllardaki refah artışı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Fatma Güldemet Sarı’nın kentlerin yatay büyümesine yönelik yaptığı açıklamalar, bu yıl yüksek gelirlilerin yanı sıra orta ve düşük gelir gruplarının da TOKİ kadar TOKİ dışı konut üretimlerine daha fazla yöneleceğini gösteriyor..." dedi.

Onursal Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Onur Öngün'ün, Rusya krizi ile ilgili açıklamalarına ulaşmak için tıklayın...

Son 5-10 yılda kent merkezlerinin civarında arsa satın alan yatırımcının, kentlerin büyümesi ile önemli bir kazanç düzeyine ulaştığını ve kent merkezlerinin sınırının başta Ankara olmak üzere çok sayıda Anadolu kentinde yatay bir büyüme ivmesi içinde olduğunu belirten Öngün:

"Yatay büyüme ve sayıları daha da artacak konut üretimleri ile bu yıl önceki yıllara göre oldukça fazla büyüyecek. Şehir merkezlerinin genişlemesi ise arsa alıp bir kenara atanların büyük kazançlar sağlayacağı anlamına geliyor.” ifadelerini kullandı. 

Firma Bilgisi: Onursal Gayrimenkul