23. Altın Çekül Ödülü Çanakkale Seramik'in

23. kez verilen Altın Çekül “Yapı Ürün Ödülü”ne Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik 'in “Kale İnce Kesitli Lavabo” isimli yapı ürünü ile layık görüldü.

23. Altın Çekül Ödülü Çanakkale Seramik'in

Yapı-Endüstri Merkezi tarafından 1991 yılından bu yana düzenlenen 23. kez düzenlenen Altın Çekül “Yapı Ürün Ödülü” sahibini buldu. YEM Ödülleri Projesi kapsamında 23. kez verilen Altın Çekül “Yapı Ürün Ödülü”ne Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş. “Kale İnce Kesitli Lavabo” isimli yapı ürünü ile layık görüldü.

Altın Çekül Ödülü Çanakkale Kalebodur Seramik'e
Altın Çekül “Yapı Ürün Ödülü”nü Yapı-Endüstri Merkezi Genel Müdürü Tolga Türkanık ve YEM Fuarcılık Genel Müdürü Burcu Başer birlikte takdim ederken, ödülü kazanan Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş firmasından Yapı Ürünleri Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı Bahadır Kayan ve Ar-Ge Merkezi Müdürü Kaan Kayacı ödülü teslim alan isim oldu. 

Yrd. Doç. Dr. Cem Altun (Yük. Mimar, İstanbul Teknik Üniversitesi), Ali Bakova (Endüstri Ürünleri Tasarımcısı, Ali Bakova Design), Prof. Dr. Hasan Şener (Yük. Müh. Mimar, İstanbul Teknik Üniversitesi),  Prof. Dr. Leyla Tanaçan (Yük. Mimar,  İstanbul Teknik Üniversitesi) ve Prof. Dr. Onuralp Yücel’den (İTÜ, Metalurji ve Malzeme Müh. Böl.) oluşan seçici kurul, başvuruda bulunan ürünleri “yapı”da yer alması veya yapım sürecinde teknolojik gelişme sağlaması, üretim, uygulama ve kullanım süreçlerinde akılcılık sağlaması, malzemenin üretiminde, yapılardaki uygulamasında ve binanın kullanım sürecinde enerji tasarrufu sağlaması, üretim ve kullanım süresince çevreye ve sağlığa zararlı bir yönü olmaması ve üretimde yerli kaynakların ağırlıklı olarak kullanılması kriterleriyle değerlendirdi.