250 hava yolu şirketi 3. Havalimanını bekliyor

IGA Havalimanları İnşaatı CEO'su Yusuf Akçayoğlu, İstanbul'un 3. Havalimanı'nın 250 hava yolu şirketine hizmet vereceğini açıkladı

250 hava yolu şirketi 3. Havalimanını bekliyor

"Üçüncü Hvalimanı inşaat çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini söyleyen IGA Havalimanları İnşaatı Üst Düzey Yöneticisi Yusuf Akçayoğlu: "Havalimanı hizmete alındığında, 250 hava yolu şirketine ev sahipliği yapacak..." dedi. 

İnşaatın yüzde 30'u tamamlandı
Akçayoğlu, her ay yüzde 4'lük ilerleme kaydedilen Üçüncü Havalimanı'nın bugüne dek yüzde 30'luk kısmının tamamlandığını, 1 No'lu pistin ise ortaya çıktığını belirtti. Bu pistin asfaltlama çalışmalarının yakında başlayacağına da değinen Akçayoğlu: "Yeni yatırımın ilk faiz hizmete açıldığında günde 2 bin uçak iniş kalkış yapabilecek..." dedi. 

250 havayolu şirketi 3. Havalimanı'nı bekliyor
Akçayoğlu, yeni Havalimanından dünyanın farklı lokasyonlarına 350'den fazla  destinasyonda uçuş yapılacağını hatırlatarak: "Havalimanı böylece dünyanın en büyük HUB'larından biri olacak." şeklinde konuştu. 

Avrupa'nın en büyük otoparkı
3. Havalimanı'na ulaşım için hazırlıkları süren Gayrettepe-Yeni Metro Hattı ihalesinin de yakında hayata geçirileceğini vurgulayan Akçayoğlu: 

"18 bin araç ile Avrupa'nın en büyük otoparkına sahip olacak 3. Havalimanı. Şu anda 18 bin 500 olan çalışan sayısınıng elecek yıl 30 bin kişiye ulaşacak. İşletmeye açılmasının ardından ise 100 bin kişiye direkt iş olanağı sunacak..." dedi.