250 milyon dolarlık Gayrimenkul Fonu için anlaşmaya varıldı

Türkiye'de 250 milyon dolara ulaşması beklenen Uluslararası Gayrimenkul Fonu anlaşması Global Menkul Değerler ve Mazaya Qatar arasında imzalandı.

250 milyon dolarlık Gayrimenkul Fonu için anlaşmaya varıldı

Global Menkul Değerler ve Mazaya Qatar, yerel ve uluslararası düzeydeki nitelikli yatırımcılara sunulmak üzere gayrimenkul yatırım fonları için stratejik işbirliği anlaşmasına vardı. Türkiye'deki tamamlanmaya yakın projelere ve gleir getiren varlıklara odaklı olarak geliştirilecek olan fonlar Global MD Portföy Yönetim Şirketi tarafından ve İslami kurallara uygun bir şekilde yönetilecek.

Dev gayrimenkul yatırım fonu anlaşmasına varıldı
İmza töreninde konuşan Mazaya Qatar CEO'su AL Hedfa, firmanın 2008 yılında 1 milyar QR sermaye ile kurultuğunu ve gelir üreten varlıklardan oluşan kendi yatırım portföyünün yanında konut ve ticari mülklerin geliştirilmesi gibi geniş kapsamlı gayrimenkul yatırımları konusunda da uzmanlaştığını söyledi. Hedfa:

"Mazaya Qatar, yatırım portföyünü coğrafi olarak çeşitlendirme vizyonu çerçevesinde, Türkiye’nin önce gelen aracı kurumlarından biri olan Global Menkul Değerler ile yaptığı bu ortaklığı son derece önemli bir kilometre taşı olarak görmektedir..." dedi.

 

250 milyon dolarlık Gayrimenkul Fonu için anlaşmaya varıldı

 

Global Menkul Değerler Yönetim Kurulu Başkanı Erol Göker de, firmanın Katar'ın önde gelen gayrimenkul şirketlerinden biri ile yaptığı anlaşmanın yerel ve uluslararası düzlemde, hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılara yeni bir soluk sunacağını söyledi. Anlaşma ile Türkiye'de bir ilkin gerçekleştirildiğini belirten Göker:

"“Türkiye’de yine bir ilki gerçekleştirerek, ilk uluslararası gayrimenkul yatırım fonunu kurmak üzere yaptığımız bu anlaşmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Kurulması hedeflenen fon büyüklüğünün kısa sürede 250 milyon USD’yi bulmasını bekliyoruz..." dedi. 

Türk piyasası için nispeten yeni bir kavram olan Gayrimenkul Yatırım Fonları'nın hem yere hem de uluslararası düzeyde yatırımcılar için yeni fırsatlar yatarması bekleniyor.