290 milyon dolara ikinci el oto pazarı yapmak

Dünya motor sporlarının en büyük organizasyon Formula 1 pisti olarak tasarlanan ve 290 milyon dolara mâlolan İstanbul Park, ikinci el oto pazarına dönüştü.

290 milyon dolara ikinci el oto pazarı yapmak

Türkiye'yi dünyanın en önemli motor sporları aktivitesi olan Formula 1 organizasyonunun parçası haline getirmek için tasarlanan ve 290 milyon dolar harcanan İstanbul Park, ikinci el oto pazarı olarak faaliyete başladı. Pazarda 25 bin aracın el değiştirmesi hedefleniyor. 

Üç kez ev sahipliği yetti
Büyük umutlarla inşa edilen ve dev bütçeyle inşa edilen İstanbul Park, Formula 1 yarışlarına yalnızca üç kez ev sahipliği yapabilrdi. Türkiye'nen en büyük oto pazarına dönüştürülen İstanbul Park, Türkiye'nin filo kiralama sektörü şirketi olan ve İstanbul Park'ın kullanım alanını satın alan İntercity tarafından işletiliyor. 

290 milyon dolara ikinci el oto pazarı yapmak

Formula 1'e niyet, İPOP'a kısmet
Formula 1 pisti olarak büyük masraflarla inşa edilen İstanbul Park böylece İstanbul Park Oto Pazarı(İPOP)'na dönüşmüş oldu. Senede 25 bin aracın el değiştirmesi hedeflenen yeni düzenlemenin merkezinde fiziki olarak 3 bin 100 adetlik satış alanı bulunuyor. Araçların internet sitesinden satışı da mümkün olabilecek ve ülkenin en önemli otomobil firmaları ve ana bayilerinin 2. el bölümlerinin aktivitesi mümkün olacak. Türkiye'nin otomobil borsasının oluşumunda da önemli rol oynayacak olan İstanbul Park'ta ofis kiraları da 5-8 bin TL arasında değişecek. Pazara giriş hafta sonunda 30, hafta içinde ise 5 TL olarak gerçekleşecek. 

Aktiviteler sürecek
İstanbul Park, ticari satış alanı olmanın yanı sıra önemli organizasyonlara da ev sahipliği yapmayı sürdürecek. Formüla 1 için organize edilen pistin, dünyanın en önemli otomobil firmalarına test merkezi şeklinde hizmet vermesi de mümkün olacak. Ferrafi Cup, Clio Cup ve Porshce Cup gibi aktivitelere sahne olacak olan İstanbul Park'ta ayrıca tanıtım toplantıları ve lansmanlara da yer verilecek. 

Proje Bilgisi: Istanbul Park