3. Havalimanı inşaatı tüm hızıyla sürüyor

3. Havalimanı inşaatı büyük bir hızla sürüyor. İnşaat çalışmalarını havadan görüntüleyen son fotoğraflarda ana terminal binasının silüetinin ortaya çıktığı gözüküyor

3. Havalimanı inşaatı tüm hızıyla sürüyor

3. Havalimanı inşaatını görüntüleyen son hava fotoğrafları kamuoyu ile paylaşıldı. Fotoğraflarda Havalimanı inşaatının büyük bir hızla ilerlediği ve havalimanının en önemli bölümü olan, ana terminal binasının silüetinin ortaya çıkmaya başladığı görülüyor. Proje tamamlandığında yıllık 200 milyonun üzerinde yolcu kapasitesiyle dünyanın en büyük havalimanı olma özelliği taşıyacak. 

3. Havalimanı hızla tamamlanıyor
15 Temmuz darbe girişimine karşın, mega projelerde inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Toplamda 76 milyon 500 bin metrekarelik dev inşaat alanında sürdürülen çalışmalara ilişkin son hava fotoğrafları da kamuoyu ile paylaşıldı. Fotoğraflarda, günün 24 saati aralıksız biçimde sürdürülen çalışmalar sonrasında inşaatın en önemli bölümü olan ana terminal binasının da planlanan şekilde yükselmeye başladığı gözlemleniyor. 

3. Havalimanı inşaatı tüm hızıyla sürüyor

2018'in birinci çeyreğine yetiştirilecek
Bu çalışmalarla birlikte 3. Havalimanı'nın ilk bölümünün 2018 yılının başına yetiştirilmesi hedefleniyor. 

Dünyanın 12 ülkesinden işçi çalışıyor
Tüm dünyadan işçilerin yapımında görev aldığı projede, dünyanın 12 ülkesinden 18 bine yakın işçi görev alıyor. Yabancı uykurklu vatandaşlar arasında ise en fazla Vietnam ve Pakistan uyruklu vatandaşlar çalışıyor. Çalışan profili açısından 14 bin 500 kişinin şantiyede, yaklaşık 500 kişinin de büro işlerinde görev aldığı belirtiliyor. Kimi dönemlerde çalışan sayısı 30 bine kadar çıkabiliyor.