3. Havalimanı'na ilk uçak 2018'de inecek

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, 3. Havalimanı çalışmalarının planlandığı gibi sürdüğünü belirterek: "İlk uçak 2018'de inecek..." dedi

3. Havalimanı'na ilk uçak 2018'de inecek

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir İstanbul'un 3. Havalimanı'nda inşaat çalışmalarının planlandığı gibi devam ettiğini belirterek: "Şu anda bir aksilik görünmüyor. İlk uçak 2018'de inecek ve kalkacak." ifadelerini kullandı.

3. Havalimanı planlandığı gibi inşa ediliyor

3. Havalimanı programının planlandığı gibi ilerlediğini söyleyen Özdemir Türkiye'nin havacılıkta önemli markalar yarattığını söyledi. Özdemir Limak'ın 4-5 tane havalimanı yaptığını, işlettiğini ve işletmeye devam edeceğini de vurgulayarak: "TAV 10'un üzerinde havalimanı yaptı. İşletiyor da... Yani yalnızca yapmak değil, işletmek de önemli. Biz de hızla işletme projelerinin içinde bulunmaya çalışacağız..." dedi.

Limak uluslararası havalimanı yatırımlarına hız verdi

Firmanın yurt dışındaki havalimanı yatırımlarına da değinen Özdemir: "Yurt dışında Kahire Havalimanı'nı tamamladık. Kosova Havalimanı inşaatını ise sürdürüyoruz. Rusya Rostova Havalimanı'nı ise bu yılın Ağustos ayında bitirmeyi hedefliyoruz. Benzer şekilde Senegal Havalimanı Dakar'ı da tamamlayacağız ve sonrasında da işleteceğiz." dedi. 

Çanakkale Köprüsü 4 bin kişiye istihdam sağlayacak

Nihat Özdemir, Çanakkale Köprüsü hakkında yaptığı açıklamada da bölgeye ve ülke ekonomisine önemli bir katkı sunacak projeyi hayata geçirmekte olduğuklarını vurgulayarak: "Tahmin ediyorum 4 bine yakın kişi çalışacak. Türkiye ekonomisi büyüdükçe buradan geçen araç sayısı da hızla artacak..." dedi.