39. Yapı Fuarı için geri sayım

İstanbul 39. Yapı Fuarı 10-14 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Etkinliğin "Hedef Pazar Projesi"nde İran pazarı ele alınacak

39. Yapı Fuarı için geri sayım

Organizasyonu YEM Fuarcılık tarafından gerçekleştirilen 39. Yapı Fuarı-TurkeyBuild İstanbul için geri sayım başladı. "Hedef Pazar Projesi" kapsamında İran'ın ele alınacağı etkinlik 10-14 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek.

39. Yapı Fuarı için geri sayım
Turkeybuild İstanbul'un bu yıl 39. kez gerçekleştirileceğini söyleyen ITE Turkey ve YEM Fuarcılık Genel Müdürü Burcu Başer, etkinliğin sektördeki yatırımcı, sanayici, ve profesyonelleri bir araya getireceğini vurguladı. Başer, "Konut Ülke Projesi"nde bu yıl Afrika ülkelerinin ele alınacağını belirterek:

"“İş Geliştirme Platformu Etkinlikleri”ne bu yıl ilk defa “Hedef Pazar Projesi”ni de dahil ettik. Bu projede ambargonun kalkmasıyla fırsatlar ülkesi haline gelen İran pazarını Türk yapı sektörü için barındırdığı fırsatlar çerçevesinde değerlendireceğiz. Proje kapsamında “İran – Türkiye İnşaat Forumu ve İkili İş Görüşmeleri Toplantısı”nı düzenleyeceğiz." ifadelerini kullandı.

40 ülkeden satın alma heyetleri geliyor
Fuar kapsamında "Yurtdışı Alım Heyetleri İkili Görüşmeleri" için de 40'ı aşkın ülkenin katılımı bekleniyor. Katılımcı ülkeler arasında Almanya, İran, İspanya, Brezilya, İtalya, Kanada ve Körfez Ülkelerinin yanı sıra Ukraşma, Yunanistan ve Zambiya da bulunuyor.