3S Kale yeni projeler için hazır

3S Kale Holding, gerçekleştirmeyi planladığı jeotermal enerji ve kentsel dönüşüm projeleri hakkında kamuoyuna bilgi verdi

3S Kale yeni projeler için hazır

Gayrimenkul ve enerji sektörlerinde atılım yapmaya hazırlanan 3S Holding, yeni projelerini kamuoyu ile paylaştı. 2011 yılında kurulan 3S Kale Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Sema Gürün firmanın köklü geçmişinden gelen yüksek kalite anlayışını yeni projelerde de hayata geçireceklerini söyledi. 

3S'den 217 milyon TL ciro hedefi
3S Kale Holding'in 2016 yılı sonu itibarıyla 217 milyon TL ciro hedeflediğini ve kendi öz kaynaklarıyla yoluna devam ettiğini söyleyen Gürün, “Hedefimiz, her yıl iki yeni gayrimenkul projesi geliştirmektir. İnsanımızın yaşam kalitesini yukarı taşıyacak, şehir yaşantısına değer katacak seçkin projeler üretmeyi planlıyoruz” dedi. Holding şirketlerinden 3S Kale Gayrimenkul halen Beylikdüzü ve Fenerbahçede kentsel dönüşüm kapsamında projeler yürütüyor. 

3S Kale yeni projeler için hazır

Avcılar'a 3S Kale'den özel bir proje
3S Holding'in 2016 yılı sonbaharında Avcılar'ın en özel projesini hayata geçireceğini söyleyen Genel Müdür Alp Gürün de proje için İstanbul Üniversitesi Avcılar Yerleşkesi'nin arkasındaki arazinin seçildiğini belirtti. 72 bin metrekarelik satılabilir alana sahip olacak projenin 350 milyon TL yatırım değeriyle hayata geçirileceğini söyleyen Gürün:

"Toplam 523 adet daire ve 12.000 m2 mağaza alanı olacak. 2017 yılının ilk yarısında ise Topkapı projemizi tanıtacağız. Topkapı’nın en gözde yerlerinden birinde yükselecek projemizin 250 milyon TL yatırım değeri bulunmaktadır..." ifadelerini kullandı. 

3S Kale'den jeotermal enerji yatırımı
Holding'in elektrik enerjisi üretimi ve şehir ısıtması alanlarında da jeotermal kaynaklara yöneldiği bilgisini veren Alp Gürün, önümüzdeki bir yıl içinde tamamlanacak 20 milyon dolar yıtırım tutarına sahip 6 derin sondaj kuyusuyla da keşif bölgelerini geliştirecekleri vurguladı. Gürün:

"Niğde ve Aksaray illerinde de jeotermal ruhsat sahalarımız bulunuyor. Bu yılın ikinci yarısında Niğde-Aksaray bölgesinde 7 milyon dolar tutarında iki adet araştırma kuyusu açacağız. Burada da bir keşif yapmamız durumunda bölgenin kaderinin değişeceği aşikârdır." dedi. 

Firma Bilgisi: 3S holding