44 yılın şerefine yeni projeler yolda

Kayseri’nin güçlü inşaat firmaları arasında yer alan ve bugüne kadar birçok nitelikli projeye imza atan Suat Altın İnşaat hedefi büyüttü.

44 yılın şerefine yeni projeler yolda

Kayseri’nin güçlü inşaat firmaları arasında yer alan ve bugüne kadar birçok nitelikli projeye imza atan Suat Altın İnşaat hedefi büyüttü. 1970 yılında inşaat sektörüne atılan firma, 44’üncü yılının şerefine İstanbul ve Ankara’da yeni projelere başlayacak.   

Hedef dünya markası olmak

Suat Altın İnşaat, İstanbul Kartal’da Golden Tulıps projesi ile start verdikleri ulusal projelere sırasıyla Ankara, Sivas, Nevşehir, Antalya ve İzmir’de devam edecek. Yakında Avrupa ve Asya’da birçok projeye imza atmış olacaklarını vurgulayan Suat Altın İnşaat Genel Müdürü Sedat Kılınç, hedeflerinin konut sektöründe dünya markası haline gelmek olduklarını belirtti. Bu konuda gerekli adımları atmaya başladıklarını da sözlerine ekleyen Sedat Kılınç, yakında bu vizyonun gerçekleşeceğini herkesin göreceğini anlattı.   

Firma, Altın Koza 1-2-3-4-5-6-7, Golden Life 1-2-3, Altın Park 1-2-3-4,Golden Wega ,Golden World ve Altın Towers projelerini teslim ettikten sonra yeni projelerine start vermeyi hedefliyor. Bunlardan Kartal Adliyesi yakınında konumlandırılan Golden Tulıps projesinde 1+0,1+1 ve 2+1 tipi dairelere yer verdiklerini anlatan Sedat Kılınç, projeyi 2016’da teslim edeceklerini belirtti.

Suat Altın İnşaat’ın yeni projeleri arasında; Talas’taki Royal House Residence, Yıldızevler’de Elmas,  Yeni Pervane’de  Altın Konak, Gökkent’te City Life 1 ve 2, Yıldırım Beyazıt’ta Golden City 1-2-3, Uğurevler’de Altın Koza, Talas’ta Altın Hayat projeleri, Ambar’da West Life, İldem’de Golden Lif ve İldem villa projeleri ile Esenyurt’ta Esenyurt Holiday yer alıyor.

‘Sektör büyüyecek’

2013 yılında sektörü ilgilendiren önemli yasaların yürürlüğe girmesiyle, sektörün hareketlendiğini ifade eden Kılınç, “Konutta KDV düzenlemesi, kentsel dönüşüm,Mütekabiliyet Yasası, 2B Yasası, yeni tüketici hakları ve İmar Yönetmeliği'nde yapılan değişikliklerle birlikte sektöre yeni standartların gelmesiyle daha düzenli bir piyasaya geçildi. Bu yıl da yine en kazançlı yatırım  gayrimenkule yapılacak yatırımdır. İnşaat sektörü daha çok uzun yıllar aynı hızla büyümeye devam edeceği inancındayım” dedi. 

Proje Bilgisi: Yeni Proje