5. Levent'te yaşam Şubat sonunda başlıyor

Torunlar GYO imzasıyla hayata geçirilen 5. Levent'te teslimler başladı. 2 milyar TL'lik yatırım tutarına sahip projede yüzde 82 oranında satış düzeyine ulaşıldı.

5. Levent'te yaşam Şubat sonunda başlıyor

Torunlar GYO'nun 'Kentsel Dönüşüm' projesi olarak hayata geçirdiği 5. Levent'te teslimler başladı. 2 milyar TL'lik yatırım değeriyle dikkat çeken projede yüzde 82'lik satış düzeyine ulaşıldı. Toplamda 2.100 daireden oluşan 5. Levent'in peyzajında ise 55 farklı türden 1974 ağaca ve 72 farklı türden 116 bin bitkiye yer verildi.

1 milyar 560 milyon TL ciro

2015 yılı Nisan ayında satışlarına başlanan projede teslimlerin başladığını söyleyen Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, 5. Levent'in satışlarının ülke ve sektör olarak zor zamanlarda geçilen bir dönemde başladığını söyledi. Torun, satışa sunulan 2.100 adet dairenin yüzde 82'lik kısmının satışının tamamlandığını vurgulayarak: "En çok 3+1 tipi daireler tercih edildi. Toplam 2.100 adet daerinin yüzde 82'si satıldı. Elde edilen ciro ise yaklaşık 1 milyar 560 milyon TL seviyesinde..." dedi. Aziz Torun, yapılan ankette 5. Levent projesinde daire alanların yüzde 75'lik kısmının yaşamlarını projede sürdürme kararında olduklarına da dikkat çekti. 

5. Levent'te yaşam Şubat sonunda başlayacak.

5. Levent projesi önünde geçmekte olan ana yolun genişletme çalışmalarının alt yapı faaliyetleriyle birlikte titizlikle yürütüldüğünü ve tüm bu çalışmaların tamamlanması ile birlikte de Şubat ayı sonu itibarıyla yaşamın başlayacağını dile getiren Aziz Torun: "Semt sakinlerinin ihtiyaçlarını karşılayaca kafe, restoran ve dükanların yer alacağı 5. Levent Çarşısı'nda da kiralama faaliyetlerine başladık. Yılın ikinci yarısında faaliyetlere başlayacağız..." şeklinde konuştu. Aziz Torun, 5. Levent projesinin inşa sürecinde 4 bin kişiye istidam sağladıklarını ve istihdama sunulan katkının çarşı, ticari alanlar ve sosyal tesis alanlarının faaliyete geçmesi ile devam ettirileceğini vurgulayarak: "5. Levent bundan sonra da 500 kişiye yeni iş olanakları sunmaya devam edecek..." şeklinde konuştu. 

Güçlü lokasyon avantajı

5. Levent projesinin hızlı bir gelişim eğilimi taşıyan bir bölgede inşa edildiğini ve lokasyon itibarıyla İstanbul'un yeni kavşak noktası olarak değerini her geçen gün artırdığın belirten Torun: "Proje 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli, 3. Havalimanı Bağlanı Yolu ve 3 farklı metro ve raylı sistem hattına çok yakın bir noktada bulunuyor. Hasdal Kışlası arazisine büyük kamu projelerinin gelmesi yönünde planların yapıldığını duyuyoruz. 5. Levent'in bölgeye, önemli bir katkı sunacağına inanıyorum..." şeklinde konuştu. 

5. Levent projesi

Torunlar GYO imzasıyla ve 2 milyar TL'lik yatırım değeri ile hayata geçirilen 5. Levent projesi, TEM Alibeyköy kavşağındaki toplam 473 bin metrekarelik arazi üzerinde inşa edildi. Projede Torunlar GYO tarafından satışa sunulan 2 bin 100 adet konuta ek olarak, 400 dairelik sosyal konut etabı, Bezm-i Alem Vakfı Üniversitesi, 2 cami, 50 dönüm koruluk alan, 2 adet okul ve 5. Levent Çarşı bölümleri de yer alıyor. 110 bin metrekarelik peyzaj alanı ile İstanbul'un en yeşil semti olacak şekilde hayata geçirilen projede, aralarında dut, elma, nar, badem, kivi, böğürtlen, ıspanak, kekik ve nani gibi 36 farklı türde meyve ve sebze çeşidine yer verilecek. Proje bünyesinde 55 farklı türde 1974 ağaç, 72 farklı türde 116 binin üzerinde bitkiye yer verildi. 

Firma Bilgisi: Torunlar Gyo
Proje Bilgisi: 5. Levent