>   >   
 
540/4 Parsel’in yüzde 90’ı yeşil alana ayrıldı


540/4 Parsel’in yüzde 90’ı yeşil alana ayrıldı

Başakşehir’de Emlak Konut GYO mülkiyetinde bulunan 540/4 parselde Makro-Akyapı Ortak Girişimi tarafından hayata geçirilen ticaret portalının yüzde 90’ı yeşil alana ayrıldı

Güncellenme Zamanı :

25 Kasım 2013 / emlakwebtv
Ticaret portalı 540/4 Parsel, Başakşehir’de Emlak Konut GYO mülkiyetinde bulunan 127 bin 400 metrekarelik alanda Makro -Akyapı Ortak Girişimi tarafından inşa ediliyor. 540/4 Parsel’in arazisinin yüzde 90’ının yeşil alana ayrıldığını söyleyen Makro-Akyapı Ortak Girişimi İcra Kurulu Üyesi Mahmut Asmalı, “540/4 Parsel’de cadde mağazaları, eğlence ve spor alanları, restoranlar sokağı, sağlık kente yönelik eczane ve medikal mağazalar, ofisler, düğün sarayları ile kongre ve toplantı salonları yer alacak. 540/4 Parsel, İstanbul’un Avrupa yakasının alışveriş, eğlence, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarının karşılanacağı bir portal olacak” dedi.

Çevre ödüllerine aday
Mahmut Asmalı, “İnşaat alanının dışında kalan 114 bin 750 metrekarelik alan içerisinde park ve yeşil alanlar, 900 adet kulübeli hobi bahçesi, spor alanları, çocuklar için eğlence alanları ve geniş bir alanda açık otoparklar bulunacak” diye konuştu. Projenin çok çevreci bir yaklaşımla tasarlandığını belirten Makro-Akyapı Ortak Girişimi İcra Kurulu Üyesi Asmalı, 540/4 Parsel’de geniş yeşil alanların yanı sıra yenilenebilir enerji kaynaklarından olan rüzgâr türbinlerine ve güneş enerjisi panellerine yer verileceğini açıkladı. Asmalı, projenin bu yönüyle de çevre ödüllerine aday olacağına inandığını ifade etti.

540/4 Parsel’in hemen yanında inşaatına başlanan Avrupa’nın en büyük sağlık kentinin bulunduğunu belirten Asmalı, “Sağlık Kent hayata geçtiğinde günlük 80 bin ziyaretçi bekleniyor. Ayrıca 540/4 Parsel, Başakşehir ve Kayaşehir’de, Emlak Konut’un ve gelir paylaşımı modeli ile ihale edilmiş markalı konut projelerinin tam ortasında yer alıyor. Projemizin çevresinde 70 bin konut ve bu konutlarda yaşayacak olan yaklaşık 280 bin kişilik bir potansiyel bulunuyor. 540/4 Parsel’in bu yoğun mahallenin nefes alabileceği, gezip eğlenebileceği, spor yapabileceği, aynı zamanda geniş açık otoparklardan alışveriş noktalarına ulaşabileceği bir merkez olmasını istedik" açıklamasında bulundu.

Metrekaresi 4.000 liradan başlıyor
540/4 Parsel’deki ticari ünitelerin Aralık ayı içerisinde Emlak Konut GYO idaresinde açık artırma ile satışa sunulacağını belirten Mahmut Asmalı, projede yer alan cadde mağazalarının metrekaresinin 4.000 liradan başlayacağını anlattı. ‘Emlak piyasasındaki fiyatlarda balon var’ iddialarına bu proje ile cevap vermek istediklerini ifade eden Asmalı, fiyatların böyle bir merkezi lokasyona göre çok uygun olduğunu ve isteyen herkesin bütçesine göre 540/4 Parsel’den ticari yatırım yapabileceğini belirtti.


Önceki Haber  Sonraki Haber 
Kategoriler : Gayrimenkul Dünyası 
Etiketler : 540/4 Parsel’in yüzde 90’ı yeşil alana ayrıldı  emlak konut gyo  Makro Akyapı Ortak Girişimi İcra Kurulu Üyesi Mahmut Asmalı  540/4 Parsel  Başakşehir Kayaşehir Benzer Haberler
Villa trendinde devrim: İkikat'ta Villa
Villa trendinde devrim: İkikat'ta Villa
Yalçınlar Group Pazarlama ve satış Koordinatörü Bilge Özdemir, Yalçınlar Group Batı Mahal "ikikat' ta villa " konsepti ile villa trendinde DEVRİM yaratıklarını belirtti.
Özyurtlar İnşaat sezonu açtı
Özyurtlar İnşaat sezonu açtı
Özyurtlar İnşaat, Nlogo İstanbul ikinci etap ve New Bahçeşehir projeleri ile sezonu açtı
İstasyon Projeleri'nde 8 Mart kampanyası
İstasyon Projeleri'nde 8 Mart kampanyası
24 Gayrimenkul, Dünya Kadınlar Günü'ne özel İstasyon 24 ve Airport 24 projeleri için sadece kadınlardan ön talep toplayacak
Allora Beytepe'ye kadınlardan büyük ilgi
Allora Beytepe'ye kadınlardan büyük ilgi
Çayyolu'nun Beytepe ile birleştiği lokasyonda hayata geçirilen Allora Beytepe projesi kadın ziyaretçilerin büyük ilgisini çekiyor.
Konutta Kadınlar Günü Devrimi
Konutta Kadınlar Günü Devrimi
Konutta Kadınlar Günü Devrimini inşaatçılar gerçekleştiriyor
Uptown İncek yaza hazır
Uptown İncek yaza hazır
LEMA Grup tarafından İncek Yumrutepe bölgesinde inşa edilen Uptown İncek'te yaşam Haziran ayında başlıyor
Still Diamond'dan Kadınlar Günü indirimi
Still Diamond'dan Kadınlar Günü indirimi
Yeşilyurt İnşaat tarafından Kurtköy'de hayata geçirilen Still İstanbul Diamond projesi Kadınlar Günü'ne özel yüzde 12'lik indirim fırsatı sunuyor
Flex Bahçeşehir'den erken rekor
Flex Bahçeşehir'den erken rekor
Dumankaya İnşaat'ın hayata geçirdiği Flex Office Bahçeşehir ön satış döneminde bir rekora imza attı. Projede satışa çıkarılan stoğun yüzde 60'ı tükendi.