71 adet TOKİ Erzincan Geçit evi satışta!

TOKİ Erzincan Geçit 2015 projesinde toplam 71 adet konut 18 Mayıs itibariyle satışa çıkarıldı. Konutlar için detaylı bilgiye ulaşmak için haberimizi okuyun.

71 adet TOKİ Erzincan Geçit evi satışta!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Erzincan’da inşa edilen TOKİ Erzincan Geçit 2. Etap projesinde toplam 71 adet konut 18 Mayıs 2015 (bugün) itibariyle satışa çıkarıldı. 30 Haziran’a kadar sürecek TOKİ Erzincan Geçit 2015 başvuruları, Ziraat Bankası’nın Erzincan Merkez Şubesi’ne yapılacak.

2+1 olarak tasarlanan TOKİ Erzincan Geçit Evleri için belirlenen fiyatlar ise 75 bin liradan başlıyor, 91 bin liraya kadar yükseliyor. 180 aya kadar vadelendirme yapılacak projede konutlar için ödenecek aylık taksitler de 367 liradan başlıyor.

TOKİ Sivas Gölova 2015 başvuru şartları aşağıda yer alıyor;

“KONUT ALICISININ;

1-T.C. vatandaşı olması,

2- Satış tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

a. Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

3- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net ¨3.200 olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla ¨3.200 olması gerekmektedir.)

b. Hane halkı gelirinin en fazla net ¨3.200 olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,

c. Başvuru sahibi evli ise kendisi, eşi, velayeti altındaki çocuklarından çalışan varsa kendisinin eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb.)

d. Başvuru sahibi, eşi veya velayeti altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belgeleri ibraz edeceklerdir.

4-Satış aşamasında, bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

*Hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

*Sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar alıcının veya ailesi için ikamet koşulu aranacak olup, alıcının, kendisinin, eşinin veya çocuklarının söz konusu konutta ikamet etmediklerinin tespit edilmesi halinde sözleşmeleri fesih edilecektir.

*“Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir konutun bulunmaması, daha önce Toplu  Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları” şartları kaldırılmıştır.” 

Firma Bilgisi: Toki