8 bin adet sosyal konut geliyor!

Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım, dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapmaya yönelik 8 bin adet sosyal konutun hayata geçeceğini söyledi.

Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım, İstanbul’a inşa edilecek 8 bin adet sosyal konutun müjdesini verdi. Kiptaş sosyal konutlarının 2 bin 150 tanesinin Çatalca’da inşa edildiğini ve hızla sahiplerini bulduğunu söyleyen Yıldırım, “Çatalca’da inşa ettiğimiz 2 bin 150 konutluk sosyal konutlar hızla sahiplerini buldu. Yaklaşık 4-5 bin kişiden talep aldık. Sosyal konutlardan ev sahibi olmak için daha önce hiç evi olmamış ve 5 yıl boyunca evi satmadan içinde oturma şartı koyduk. Buna rağmen hızla teslim ettik” dedi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın toplam 10 bin konutluk sosyal konut sözünü hatırlatan Yıldırım, bunun 2 bin 150 konutluk kısmını Çatalca’da tamamladıklarını söylerek, geri kalanını da önümüzdeki günlerde açıklayacaklarını belirtti. “Yaklaşık 8 bin adet sosyal konut daha inşa edeceğiz. Silivri, Bahçeşehir ve Hadımköy civarlarında hayata geçireceğimiz bu projelerimizi de bu yıl içinde açıklayacağız” dedi.

Kiptaş'ın faaliyetleri
Kuruluşundan bugüne kadar 75 bin konutu İstanbul’a kazandıran Kiptaş, konutların yanı sıra alt yapı hizmetleriyle de biliniyor. Yollar, atık su ve yağmur suyu kanalları, enerji telefon ve doğalgaz hatları, peyzaj uygulamaları, ağaçlandırma, çocuk oyun alanları, otoparklar, çarşılar, dini tesisler, sağlık tesisleri, kreşler ve sosyal alanlar da inşa ediyor. Şehrin tarihi ve doğal yapısını bozmadan, orman ve su havzalarını koruyarak, hızlı ve ucuz konutlar üretmek, modern, yaşanabilir mekanlar inşa etmeyi ana faaliyet alanı olarak belirleyen Kiptaş, bu çerçevede her gelir grubuna hitap eden, altyapısı çözülmüş, çevresi doğasıyla uyumlu, estetik ve yaşanabilir yerleşim birimlerinin üretilmesi için çalışıyor. 

Firma Bilgisi: Kiptaş