ABD’li gayrimenkul devi Landwin’in Türk ortağı kim?

Yüksek gelir getiren ticari gayrimenkuller satın almak ve büyük şirketlere kiralamak konusunda uzman Amerikalı Landwin, Türkiye’de yerel ortak arıyor. Peki, 4 milyar dolarlık portföyü bulunan Landwin’in Türk ortağı kim olacak?

Haber: Elif Akın
4 milyar dolarlık portföy sahibi Amerikalı gayrimenkul devi Landwin Türkiye’de yüksek gelir getiren ticari gayrimenkul işine giriyor. Bu amaçla haziran ayında Landwin International Gayrimenkul Limited Şirketi’ni kurduklarını söyleyen Landwin Kurucu Ortağı Traci Landis, Private Placement Memorandum yani Özel Yerleştirme Sözleşmesi modeliyle yerel ortaklar aradıklarını belirtiyor.

3 milyon dolardan 50 milyon dolara kadar değişen fiyatlarda ticari gayrimenkuller satın alıp, alanında marka olmuş şirketlere kiraya verdiklerini dile getiren Landis, Türkiye’de ortaklık için aralarında Varyap, Martı GYO, Fer Yapı ve Karakaş Group’un olduğu çok sayıda şirketle görüşme yaptıklarını belirtiyor. Ancak hiçbir firmayla resmi anlaşma imzalamadıklarını vurgulayan Landis, ortaklık için en önemli şartınsa 50 milyon dolar ve üzerinde mali büyüklüğe sahip olmak olduğunu ifade ediyor.

Beş yıldır ticari gayrimenkul alanında Türkiye’deki yatırım fırsatlarını araştırdıklarını söyleyen Traci Landis, Türkiye’nin büyüyen ve gayrimenkul alanında gelecek vaat eden bir ülke olduğunu belirtiyor.

Amerika’daki kiracıları arasında Verizon, Starbucks, Walgreens, Walmart gibi ünlü markalar olduğunu vurgulayan Landis, babası ve Landwin Yönetim Kurulu Başkanı Martin Landis’in bu firmalar arasına Kahve Dünyası’nı da katmak istediğini söylüyor. Hatta Mr. Landis’in kiracısı olan Starbucks’ları kapatıp yerine Kahve Dünyası açma planları bile var.