AE Arma-Elektropanç 'akıllı otel' çözümü

AE Arma-Elektropanç, teknolojik ve akıllı çözümler ile otellere minimum maliyetle maksimum müşteri memnuniyeti sunuyor

AE Arma-Elektropanç 'akıllı otel' çözümü

AE Arma-Elektropanç, teknolojik ve akıllı çözümler ile otellere minimum maliyetle maksimum müşteri memnuniyeti sunuyor. AE Arma-Elektropanç çok sayıda otelin akıllı sistem çözümlerini gerçekleştirdi.

Ae Arma-Elektropanç'ın hizmet verdiği oteller
AE Arma-Elektropanç Antalya'nın turizm beldesi Kundu bölgesinde bulunan Mardan Palace Hotel, İstanbul Ataşehir'de bulunan Radisson Blu Hotel, Azerbaycan'ın Shahdağ bölgesinde bulunan Shahdağ otelleri, Dubai'deki Rixos the Palm Dubai ve Jumeirah Zabeel Saray gibi önemli otel projeleri için "akıllı sistem" çözümleri hazırladı. 

Akıllı uygulamalar
AE Arma-Elektropanç imzasıyla gerçekleştirilen akıllı uygulamalardan en dikkat çekeni ise radyo frekansıyla çalışan kablosuz kumandalar. Odalarda otomasyon arabirimi olarak radyo frekansıyla çalışan kablosuz kumandalar özel geliştirilen menü yapısı, LCD gösterge ve butonlarının yanı sıra otel imajını destekleyen dekoratif baskı ile dikkat çekiyor. Kumanda her hangi bir alıcıya yöneltmeye gerek olmadan oda veya odaların herhangi bir bölgesinde klima, aydınlatma ve perdelere komut vermek için kullanılabiliyor. 'Do-not-disturb' veya 'Clean my room' seçimleri de bu uzaktan kumandalarla yapılabiliyor. Yapılan seçim oda girişinde bulunan dekoratif lambalarla görselleştirilmekte aynı zamanda otel otomasyon sistemine aktarılarak ilgili birimlerin haberdar edilmesi sağlanıyor.

Oda otomasyonları
Ayrıca Fidelio rezervasyon sistemi ile entegre edilen oda otomasyonları, odanın rezervasyon durumunu dikkate alarak değişik senaryoları otomatik olarak uygulamaya koyabiliyor. Örneğin boş bir odada klima sistemleri ekonomi modunda bırakılırken, check-in gerçekleştiği anda konfor moduna geçmek üzere "set" değerleri otomatik olarak değiştiriliyor, check-out ile aynı işlemler tekrarlanıyor.

Yangın alarm sistemleri
Yangın alarm sistemi diğer bina sistemleriyle entegre edilerek, önceden programlanmış yangın senaryolarının bina otomasyon sistemi ile aynı anda ve bağımsız bir şekilde işletilmesi amaçlanıyor. Yangın alarm sisteminden gelen bilgiler bir haberleşme köprüsü ile Bacnet protokolü kullanılarak bina otomasyon sistemine aktarılıyor. Duman kontrol işlemleri için kullanılan damperler, fanlar, aspiratörler ve diğer mekanik cihazların kontrolü yangın alarm sistemi üzerinden yapılabiliyor. Bu amaçla yüzlerce mekanik cihazı kontrol etmek ve izlemek üzere hazırlanmış bir duman kontrol mimik panosu tesis edildi.