Akıllı Şehirler Fuarı yarın açılıyor

Akıllı Şehirler Fuar ve Kongre etkinliği-Smart City Expo İstanbul yarın İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde start alıyor

Akıllı Şehirler Fuarı yarın açılıyor

İBB Kültür A.Ş ve Fira Barcelona ortak girişimiyle organize edilen Smart City Expo İstanbul 2016-Akıllı Şehirler Fuarı yarın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşiyor.

Uluslararası arenadan önemli konuklar İstanbul'da buluşuyr
1 Haziran Çarşamba günü saat 09.30'da başlayacak olan Smart City Expo İstanbul, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın konuşmasıyla açılacak. Etkinliğe "Medeniyetler İttifakı Projesi"ni Cumhurbaşkanı Erdoğan ile başlatan İspanya Eski Başbakanı Jose Luis Rodriguez Zapatero da katılacak. Katılımcılar arasında ayrıca Fira Barcelona adına Ricard Zapatero ve Habitat Genel Sekreter Yardımcısı Aisa Kirabo Kacyira da bulunacak. Etkinlikte sunum yapacak isimler arasında ayrıca Helsinki Belediye Başkan Yardımcısı Pekka SeuriCasablanca Belediye Başkan Yardımcısı Lakehayli AbdelmalekTebriz Belediye Başkanı Sadegh Najaf da bulunacak. Başkanlar oturumu saat 11.30'a kadar devam edecek. 

Akıllı Şehirler Fuarı yarın açılıyor

Smart City Expo İstanbul'da masaya yatırılacak konular
Etkinlik kapsamında günün ilerleyen saatlerinde şu hususlar masaya yatırılacak:

- Hareket Kabiliyeti
Yenilikçilik ve Teknoloji 
Enerji
Akıllı Toplum 
Girişimcilik ve Ekonomik Gelişme
Büyük Veri ve Kent Yönetimi   
Yenilikçilik ve Teknoloji