Akzirve Gayrimenkul Yatırım İstanbul’a iki dev proje yapacak

Akzirve Gayrimenkul Yatırım, İstanbul'un en önemli noktalarından Zeytinburnu ve Bahçeşehir'e nitelikli konut projeleri inşa edecek.

Akzirve Türkiye’deki faaliyetlerine mermer ocakları satın alarak, üretim be ticaretiyle başladı.  Bu alanda önemli bir ihracat seviyesine ulaştıktan sonra inşaat yatırımlarına ortaklıklarla başladı. Akzirve Gayrimenkul Yatırım Ege Yapı ile Pega Kartal projesine imza attı ve Harbiye’de otel inşaatı da devam ediyor. Ataşehir’de de bir proje geliştiren Akzirve Gayrimenkul Yatırım’ın CEO’su İbrahim Maasfeh yeni projeler hakkında bilgi verdi. Bahçeşehir ve Zeytinburnu’nda geliştirilen projelerin İstanbul’un en önemli noktalarında olduğunu söyleyen  Maasfeh, Bahçeşehir Akzirve projesinin geliştirme işlemlerinin bittiğini belirterek, ruhsatın alındığını söyledi. Eylül 2016’da lansmanının yapılması planlanan Bahçeşehir projesi, 3 etaptan oluşan 2 bin 500 konutluk bir proje olarak hayata geçecek.  Maasfeh proje için, “2019 – 2020 gibi tamamen bitirmeyi planlıyoruz. Bahçeşehir gelişen bir bölge ve bizim projemiz de güzel bir konumda. 3. havalimanı ile 3. köprü bağlantı yolu üzerinde. 230 milyon dolar inşaat maliyeti söz konusu. Bugün itibariyle arsanın maliyeti 120 milyon dolar. Yaklaşık olarak 500 milyon dolarlık bir gelir bekliyoruz” dedi.

Zeytinburnu arazisine 220 milyon dolarlık proje
Akzirve Gayrimenkul Yatırım’ın en çok önem verdiği projelerden biri olan Zeytinburnu arazisinde yükselecek projesi. 2014 yılında başlayan süreçte, Akzirve’nin arsa sahiplerine yaptığı cazip teklifle anlaşma sağlandı. Hayata geçirilecek karma projenin mimari çalışmalarını ise Tabanlıoğlu Mimarlık yapacak. Konsept bir proje olarak geliştirilen Zeytinburnu projesinin ruhsat aşaması bitmek üzere. “Ruhsat işlemleri ve mimari çalışmalar bittikten sonra, 2017 ilk çeyrekte lansmanını yapacağız. Burada şimdilik bin 800 konutluk bir çalışma yapılıyor. Karma bir proje olarak hayata geçecek olan Akzirve Zeytinburnu projesinde ticaret üniteleri yer alırken, kamu açık bir de meydan olacak. Yaklaşık 220 milyon dolar bir inşaat maliyeti var” diyen Maasfeh, proje çalışmalarına İstanbul’un merkezi ve gelişmekte olan yerlerinde devam edeceklerini söyledi.

Firma Bilgisi: akzirve gayrimenkul&yatırım