Anadolu Yakası’nın ilk Decathlon’u Brandium’a geliyor

Avrupa’nın en büyük spor perakende zinciri Decathlon, Türkiye’de ki 10’ncu, İstanbul’daki 4’üncü mağazasını, Brandium Ataşehir Alışveriş Merkezi’nde açmaya hazırlanıyor.

Anadolu Yakası’nın ilk Decathlon’u Brandium’a geliyor

Haber: Bülent Yoldaş 

Avrupa’nın en büyük spor perakende zinciri Decathlon, Türkiye’de ki 10’ncu, İstanbul’daki 4’üncü mağazasını, Brandium Ataşehir Alışveriş Merkezi’nde açmaya hazırlanıyor. Decathlon’un İstanbul Anadolu Yakası’ndaki ilk mağazası olacak Brandiıum Decathlon, 2 bin 100 metrekarelik büyüklüğe sahip olacak. Dekorasyon çalışmaları devam eden mağazanın önümüzdeki günlerde hizmete girmesi bekleniyor.

Uzun süre tır parkı olarak kullanılan arazi Emay İnşaat , Erko Grup ortaklığının dev yatırımıyla, Doğu Ataşehir’in yaşam ve alışveriş merkezi Brandium Ataşehir’e dönüştü. 18 ay önce alışveriş merkezinin açıldığı Brandium AVM’de ziyaretçi sayısı her geçen gün artarken zincir markalar, mağaza metrekarelerini büyütmek için AVM yönetiminden talepte bulunuyor. Öte Yandan Brandium Ataşehir’in konut bölümünün son etabında yer alan 400 konut önümüzdeki günlerde bir kampanya eşliğinde satışa sunulacak. Bölgesinin gelişiminde önemli rol oynayan ve bölgenin tek alışveriş veriş merkezini de içinde barındıran Brandium Ataşehir, toplamda bin 150 konu, 2 otel, 3 bin kişilik kongre merkezi ve alışveriş merkezinden oluşuyor.

Yüzde 40 ziyaretçi artışı

Emay İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çağlar, Brandium Ataşehir projesinin , konutları, alışveriş merkezi ve otelleriyle bulunduğu bölgenin gelişimine önemli bir katlı sunduğunu ifade ederek, Mağazaları, dünya mutfaklarından fast-food’a kadar farklı alternatifler sunan restoranları, bowling salonunu da kapsayan çocuklar ve gençler için özel eğlence merkezleri, modern sinema ve tiyatro salonları, hipermarket, elektronik ve yapı marketleri ile Brandium Alışveriş Merkezi’nin ziyaretçi sayısını 1 yılda yüzde 40 artırdığına dikkat çekti. Alışveriş merkezindeki zincir mağazaların metrekarelerini büyütmek için talepte bulunduklarına değinen Hakan Çağlar, hafta sonları ziyaretçi sayısının 30 binin üzerine çıktığını kaydetti.

400 konut için kampanya geliyor

Hakan Çağlar Brandium Ataşehir’de yer alan konutların 1 yıl önce tamamlanarak, yaşamın başladığını hatırlatarak, taşınmaya hazır son etaptaki 400 daireyi ise önümüzdeki günlerde özel bir kampanya eşliğinde satışa sunacaklarını açıkladı. Hakan Çağlar satışa sunacakları dairelerin projedeki en seçkin daireler olduğunu vurguladı.