Ankapark nerede?

Safari Park, lunapark, dinlenme alanları, nostaljik kara tren ve dinazor ormanı gibi eğlence alanlarının yer aldığı Ankapark nerede? işte yanıtı...

Ankapark nerede?

Ankara'da Atatürk Orman Çiftliği arazisi üzerinde hayata geçirilen Ankapark, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldı. 100 bin metrekare kapalı alan ve 1 milyon 100 bin metrekare açık alandan oluşan Ankapark dünyanın en büyük tema parklarından bir tanesi. 

Ankapark'ta neler yer alıyor?
Ankapark'ta 1217 adet oyuncak, 14 adet roller coaster, 70 metrelik dev dinazor, safari park, lunapark, dinlenme alanları, nostaljik kara tren ve dinazor ormanı yer alıyor. 

Ankapark açıldı mı?
Mayıs 2015 itibariyle kapılarını ziyaretçilere açan Ankapark'ta çalışmalar devam ederken, ziyaretçiler her gün 15.30 ve 19.00 saatleri arasında roller coaster ve dönme dolaba ücretsiz binebilecekler. 

Ankapark nerede?
Atatürk Orman Çiftliği arazisi üzerinde yer alan Ankara Ankapark projesine aşağıda belirtilen toplu taşıma araçları ile ulaşım imkanı bulunmaktadır. Ankapark adres bilgisi şöyle; Fatih Sultan Mehmet Bulvarı (İstanbul Yolu) Lalegül Kavşağı Mevkii, Yenimahalle / Ankara

Proje Bilgisi: Ankapark