Ankara Altındağ Başpınar Mahallesi TOKİ Evleri kura sonuçları

Toplam 338 adet konutun satışa çıkarıldığı Ankara Altındağ Başpınar Mahallesi TOKİ Evleri’nin kura sonuçları ne zaman belli olacak?

Ankara Altındağ Başpınar Mahallesi TOKİ Evleri kura sonuçları

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nca (TOKİ) Ankara’da hayata geçirilen Ankara Altındağ Başpınar Mahallesi TOKİ Evleri projesinde 22 Eylül’de başlayan başvuru süreci 24 Ekim’de sona erdi. Toplamda 338 adet konutun satışa çıkarıldığı Ankara Altındağ Başpınar Mahallesi TOKİ Evleri’nde kura sonuçları için tıklayın. 

2+1 ve 3+1 tipinde tasarlanan 338 adet konutun fiyat listesi kapsamında; en düşük fiyat 99 bin 173 TL iken, en yüksek fiyat 139 bin 798 TL olarak belirlendi. Konut bedelinin yüzde 10, 15 ve 25’inin peşinat olarak verileceği projede 96, 108 ve 120 aylık vadeler yapılıyor. Ankara Evleri’nin aylık taksitleri ise 619 TL’den başlayacak, 1.310 TL’ye kadar yükselecek.

Teslimler ne zaman olacak?

31 Ekim’de kurası çekilerek, hak sahiplerinin belirleneceği Ankara Altındağ Başpınar Mahallesi TOKİ Evleri’nin teslim süresi de sözleşme tarihinden itibaren 30 ay olarak belirlendi. Ayrıca kura sonucunda konut satın alma ve belirleme hakkı kazanamayanların başvuru bedelleri, başvuru sahiplerine 3 Kasım tarihinden itibaren iade edilecek.

Projede anahtar teslimi öncesinde KDV Kanunu uyarınca, KDV bedeli de ayrıca alıcılar tarafından ödenecek. 

Firma Bilgisi: Toki