Ankara Bağlıca'ya ilgi büyüyor

Bağlcı, Ankara gayrimenkul piyasasının en önemli merkezlerinden biri olma yolunda ilerliyor. Bölgeye yapılan sağlık ve eğitim yatırımları büyük bir hız kazanırken, uzmanlar Bağlıca'nın yüksek prim potansiyeline dikkat çekiyor

Ankara Bağlıca'ya ilgi büyüyor

Ankara gayrimenkul piyasasının yüksek prim vaat eden lokasyonlarından biri haline gelen Bağlıca'ya yönelik ilgi her geçen gün büyüyor. Ankara Üniversitesi tarafından inşa edilen Sağlıkta Mükemmeliyet Merkezi ve Teknopark gibi yatırımların yanı sıra MİT Müsteşarlığı'nın da 2017 yılında Bağlıca'ya taşınmasıyla birlikte gayrimenkul sektörünün önemli bir hareketlilik kazanması bekleniyor. Eskidji Gayrimenkul Ankara Merkez Bölge Ortağı Köksal Ünal, yatırımcının bölgeye ilgisinin son dönemde önemli bir ivme kazandığını açıkladı.

Ankara'nın yükselen yıldızı: Bağlıca
Ankara'nın Batı yönündeki gelişim aksının parçası olarak gözüken Bağlıca, Ankara'nın en hızlı gelişen bölgelerinden biri olma özelliği taşıyor. Bağlıca'ya 10 kilometrelik mesafede ODTÜ, Bilkent, Başkent, Hacettepe, Türk Hava Kurumu, Çankaya Üniversitesi gibi üniversitelerin yanı sıra Anka Teknoloji Üniveristesi'nin Eylül ayında eğitim hayatına başlaması bekleniyor. Bölge bir eğitim ve sağlık merkezine dönüşürken gayrimenkül sektörünün de büyük bir hareketlilik yaşayacağı öngörülüyor.

Ankara Bağlıca'ya ilgi büyüyor

Bağlıca'ya yatırım yapan kârlı çıkar
Bağlıca bölgesinin ciddi kamu yatırımlarına sahne olduğunu ve Türkiye'nin en köklü üniversitelerinin yatırım için bu lokasyonu seçtiğini söyleyen Eskidji Gayrimenkul Ankara Merkez Bölge Ortağı Köksal Ünal, gayrimenkul piyasasının da önemli bir hareketlilik kazandığını söyledi. Ünal:

" Bağlıca, şu an Ankara’nın en hızlı gelişen bölgesi. Başkentin yeni cazibe merkezi Bağlıca, bize göre gayrimenkulde akılcı yatırımın adresi… Çünkü önümüzdeki dönemde çok daha fazla prim yapacak, değeri katlanacak. Bu nedenle bölgede şimdi yatırım yapan kazanır, karlı çıkar. " dedi