Ankara büyük bir fuara kavuşuyor

Esenboğa Havaalanı yakınında yapılacak fuar merkezi, Dubai, Paris ve Berlin’den sonra dünyada havacılık fuarı yapılabilen dördüncü alan olacak

Ankara büyük bir fuara kavuşuyor

26 Temmuz 2013 / emlakwebtv
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile görüşen Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci ve Yönetim Kurulu heyeti projenin detayları hakkında bilgi verdi.

Bayraktar: “Türkiye Cumhuriyeti’nin Başkenti olan Ankara’yı el birliğiyle marka şehir yapmak için çalışmalıyız”
Ankara’ya yakışır büyük bir fuar merkezi kurulmasının önemine işaret eden Çevre ve Şehircilik Erdoğan Bayraktar, “Türkiye Cumhuriyeti’nin Başkenti olan Ankara’yı el birliğiyle marka şehir yapmak için çalışmalıyız. Bakanlık olarak projede üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Başta ATO olmak üzere böylesine önemli bir projeyi Ankara’ya kazandırmak için yola çıkan Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni, Ankara İl Özel İdaresi’ni, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ni, Ankara Sanayi Odası’nı, Ankara Ticaret Borsası’nı ve diğer katkı sunan kuruluşları kutluyorum” dedi.

Fuar merkezi, Anadolu Kervansaraylarından esinlenilerek düzenlendi
Esenboğa Havaalanı yakınına Akyurt gelişim alanına kurulacak olan fuar merkezi, 100 bin metrekare kapalı sergi alanı ile 50 bin metrekarelik etkinlik alanına sahip olacak. Havaalanına yakınlığı nedeniyle, yapılması planlanan 3. piste bağlanacak olan fuar merkezine, havacılık fuarlarında (Air-expo) kullanılmak için ayrı bir sergi alanı yapılacak. Anadolu Kervansaraylarından esinlenilerek düzenlenen fuar merkezinin huzur bahçesi, avlu ortasında su öğesi ve kademelenmiş havuzlara sahip olacak.