Ankara Üniversitesi gayrimenkul uzmanı yetiştirecek

Ankara Üniversitesi, Uygulamalı Bilimler Fakültesi bünyesinde yer alan Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Bölümü ile, lisans ve lisansüstü düzeyde gayrimenkul uzmanı yetiştirecek

Ankara Üniversitesi gayrimenkul uzmanı yetiştirecek

Ankara Üniversitesi'nin Uygulamalı Bilimler Fakültesi'nin açılışı Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki tarafından yapıldı. Üniversitenin 16. fakültesi olma özelliği taşıyan Uygulamalı Bilimler bünyesinde, Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Bölümü de faaliyet gösterecek. Bölüm, lisans ve lisansüstü düzeyinde gayrimenkul uzmanı yetiştirecek. 

Bakan Özhaseki'den öğrenci adaylarına mesaj: Size ihtiyacımız var
Fakültenin açılışında bir konuşma yapan Bakan Özhaseki, gayrimenkul uzmanlarına duyulan ihtiyacın 1999 depreminin ardından çok daha belirgin bir hale geldiğini vurguladı. Özhaseki, Türkiye'de çok sayıda sağlıksız yapının var olduğunu da belirterek:

"Tüm bunları engelleyecek yeni formüller geliştiriyoruz. Farklılaşan insan ihtiyaçları ve artan beklentilerle sektörün sorunlarına yanıt vermek için çalışıyoruz." dedi.

Ankara Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi'nin kuruluşunun yerinde bir karar olduğuna da dikkat çeken Özhaseki:  "Özellikle Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Bölümü Öğrencilerine ve öğrenci velilerine sesleniyoru. Bu mezunlara çok fazla ihtiyacımız var..." dedi. 

Eğitimli insan açığını kapatacak program
Ankara Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Harun Tanrıvermiş de açılışta yaptığı konuşmada, lisans programının, gayrimenkul, inşaat, para ve sermaye piyasası kuruluşlarının ihtiyaç duyduğu insan açığını kapatacağını söyledi.