Ankara’nın en gözde 5 konut projesi!

Lüks konut yatırımcılarının son dönemlerdeki gözdesi olan Ankara’da gün geçmiyor ki, konforlu bir proje yükselmesin. İnşaat firmalarının Ankara’daki birbirinden iddialı projelerini sizler için mercek altına aldık.

Ankara’nın en gözde 5 konut projesi!

İnşaat firmaları başkent Ankara’nın konut yatırımcılarının yüzünü güldürmeye devam ediyor. Nitekim nitelikli konut projelerinin kentteki sayısı giderek artıyor. Alıcılarına sinema salonundan parti evine, oyun alanlarından spor sahalarına kadar türlü aktiviteyi sunan Ankara’nın bu lüks projeleri, mimari tasarımlarıyla da kente yeni bir kimlik kazandırıyor. Bu projeleri mi merak ettiniz? Buyrun şehrin lüks projelerini beraber gezelim.   

Göl ve orman manzarası bir arada  

Ankara’nın İncek bölgesine Uptown İncek projesiyle imzasını atan Lema Grup, lüks projesini Yumrutepe’de hayata geçiriyor. Toplamda 226 konuttan meydana gelen Uptown İncek, özellikle göl ve orman manzarasıyla dikkat çekiyor. 2015 yılının Eylül ayında sakinlerini ağırlamaya başlayacak projede 1+1’den 6+1’e kadar daire seçeneklerini bulmak mümkün. Ailelere ve çocuklara yönelik pek çok avantajın olduğu proje, TED Ankara Koleji’nin kapı komşusu.   

Ankara’nın en gözde 5 konut projesi!

Gölbaşı’nda 1199 daireli proje: İncek Loft

Akfen İnşaat, Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde yükselttiği 1199 daireli projesi İncek Loft’ta ayrıca 44 mağazada sunuyor. 108 bin metrekarelik arsa üzerinde hayata geçirilen İncek Loft’ta yatırımcıları 1+1, 2+1, 3+1, 4+1, 5+1, 6+1 ve 6.5+1 daire tipleri beklerken; konut büyüklükleri 71 metrekare ila 562 metrekare arasında değişiyor. Türlü aktiviteleri sakinlerine yaşatacak olan projenin dikkat çekici özellikleri arasında; Pony Club, yürüyüş yolu, hobi atölyesi, fitness merkezi, gözlem evi, kapalı havuz, alışveriş kanyonu, parti evi ve sinema salonu yer alıyor. 2016 yılının Mayıs ayında kapılarını açacak projede fiyatlar ise 320 bin 505 liradan başlıyor.

Ankara’ya Sinpaş imzası

Ankara’nın büyüsüne kapılan firmalardan biri de, Sinpaş GYO. Nitekim firma, kentin İncek bölgesinde  İncek Blue projesiyle adından söz ettiriyor. Tek blok halinde tasarlanan İncek Blue’da 225 daire bulunurken; daire tipleri 1+1 ve 2+1 olarak dizayn edildi. Büyüklükler ise 80 metrekareden başlayarak 150 metrekareye kadar çıkıyor. 2016 yılında teslim edilecek İncek Blue’da pek çok hizmeti bir arada bulmakta mümkün. Bunlar arasında; eczane, kuaför, cafe ve restaurant alanları, süpermarket, kapalı yarı olimpik yüzme havuzu, güneşlenme ve dinlenme terasları, buhar odası, sauna, spa ve wellness alanları ile kuru temizleme yer alıyor.

Saunadan restoranlara...

Ankara’nın gözde projeleri demişken, Ankara Mahall Evleri’ni de unutmak olmaz. Türkerler İnşaat tarafından hayata geçirilen proje, 246 dairenin yanı sıra 64 adet dükkanı da içinde barındırıyor. 2+1, 3+1, 4+1 ve 4.5+1 daire seçeneklerinin yer aldığı Ankara Mahall’da konut büyüklükleri ise 70 ila 1.778 metrekare arasında değişiyor. Teslimlerin 2016 yılında yapılacağı projede; buhar odası, yürüyüş yolları, cafe, spor alanları, fitness merkezi, rekreasyon alanları, çocuk oyun alanları, dinlenme alanları, sauna ve restoranlar gibi ortak yaşam alanları bulunuyor. Proje, Eskişehir Yolu'na, Anadolu Bulvarı'na ve Kızılay-Çayyolu metro hattına yakın konumda yükseliyor.  

Ankara’nın en gözde 5 konut projesi!

İki öncü firmada Ankara’da

İnşaat sektörünün iki öncü markası MESA ve Tepe’de Ankara’ya inananlardan. Bu iki firmanın ortaklığıyla yükselecek Park Mozaik, peyzajı, tasarımı, modern ve keyifli yaşam alanları ile yatırımcılarını çağırıyor. Toplamda 75 bin metrekarelik bir arazi üzerinde hayata geçirilen Park Mozaik'te, üç kule ve on yatay blokta yer alan toplam 885 daire yer alıyor. Projenin dikkat çeken özelliklerinin başında 2 bin metrekarelik büyüklüğe sahip kapalı sosyal tesis alanı da geliyor. Projede kule bloğun altında  sadece site sakinlerinin kullanımına sunulan özel fitness salonu, kapalı yüzme havuzu, çocuk havuzu ve sauna mevcut.