Ant Yapı, dünya yatırımlarıyla büyüyor

Uluslararası platformda en çok iş yapan 250 müteahhit listesinde 92. sırada yer alan Ant Yapı, Rusya ve İngiltere'de hayata geçireceği yeni projeler için hazırlıklarını tamamladı

Ant Yapı, dünya yatırımlarıyla büyüyor

Ant Yapı, uluslararası platformda imza attığı işlerle büyümesini sürdürüyor. Uluslararası alanda en çok iş yapan 250 müteahhit firma listesinde ilk 100 içerisinde yer alan Ant Yapı, Domodedovo Havaalanı Terminal 2 binasının da aralarında bulunduğu dört yeni projeyi daha hayata geçirmeye hazırlanıyor. Firma, Londra'daki konut projesi için de hazırlıklarını neredeyse tamamladı. 

Ant Yapı, dünya yatırımlarıyla büyüyor

Ant Yapı'dan Rusya'ya dört yeni proje
Avrupa'nın en yüksek binası unvanını alan OKO Towers'in ardından Rusya'da hayata geçireceği projelerin hazırlıklarını hızlandıran ANT Yapı, yurtiçi ve yurtdışı müteahhitlik faaliyetlerinden 5 milyon metrekare ve 4.5 milyar dolarlık proje geliştirme düzeyine ulaştı. Rusya'da Bolşevik İş Merkezi Projesi'ne ek olarak, LIFE-Botanicheskiy Sad Rezidans Kompleksi ve Chekhov Lüks Kulüp ev projelerini 2016 yılında teslim etmeyi planlayan Ant Yapı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, toplam değeri 3 milyar doları bulen uluslararası 35 projeye devam ettiklerini açıkladı. Okay, ilk kez bir havaalanı projesinde yer aldıklarını da vurgulayarak:

"Bugüne kadar hayata geçirdiğimiz konut, ofis, alışveriş merkezi, kültür merkezi, spor merkezi, otel gibi birbirinden farklı fonksiyonlara ek olarak ilk kez bir havaalanı projesinde yer almanın ve başka ülkelere açılmanın gururunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu

Ant Yapı, dünya yatırımlarıyla büyüyor

Ant Yapı'dan Londra'ya "super prime" konut projesi
Ant Yapı'nın yurt dışında hayata geçirmeyi planladığı en dikkat çekici girişimlerden biri olan Londra konut projesi hakkında da bilgi veren Okay, projenin Londra şehrinin merkezinde, Buckhingham Sarayı ile Green Park'ın çok yakınında inşa edileceğini söyledi. Projenin inşa edileceği alanın 10 bin metrekare büyüklüğünde olacağını da belirten Okay:

"40 milyon pound yatırım bedeli ile Wainbridge Estates Belgravia Limited şirketinin geliştirdiği “super prime” kategorisinde yer alan çok lüks ve butik konut projesinin çalışmalarına başlıyoruz” dedi. 

 

Firma Bilgisi: Ant Yapı