Ant Yapı’nın turizm projelerinin değeri 250 milyon dolar

Geliştirdiği projeler ve taahhüt işlerinin yanı sıra turizm yatırımlarında da hızla büyüten Ant Yapı’nın yurt içi turizm yatırımlarının değeri 250 milyon dolara ulaştı.

Antasya Residence ve Fraser Place konseptindeki service apartment birimlerinin açılışında konuşma yapan Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, uluslararası iş yapan müteahhitler arasında 97. sırada olduklarını söyledi. Rusya’da yoğun olarak çalışmaya devam eden Ant Yapı, 20 şantiyesiyle faaliyet göstermeye devam ediyor. Türkmenistan’da ise iki adet temiz su arıtma tesisi inşaatına devam ediyor. Londra’da ise 40 milyon poundluk lüks bir rezidans projesine başladı. Okay, geçtiğimiz yıl Beylerbeyi Antteras projesini teslim ettiklerini ve o proje için Türkiye’nin ilk yeşil bina sertifikası olan Çedbik yeşil bina sertifikası aldıklarının altını çizdi. Bu yıl içinde Antteras’ın ikinci etabını inşa edilecek.  Çamlıca Ünalan’da bulunan arsalarına da 90 milyon dolarlık rezidans ve ofis projesi yapmak için çalışmalara başladıkların belirten Okay, “Yaklaşık 5 yıl önce 195 odalı Ataşehir Radisson Blu ve Çeşme Antmare Butik Otel’ini hayata geçirdik. Servis apartman şeklinde gerçekleştirdiğimiz 120 birimlik Anthill Fraser Place konseptinden sonra, benzer konseptteki 80 birimlik Antasya Fraser Place bölümü ile de turizm yatırımlarımızı 250 milyon dolara çıkardık” diyerek Ant Yapı projelerini anlattı.

"Taahhüt işlerimiz devam ediyor"
Ant Yapı olarak yurt içinde taahhüt işlerinin de hızla devam ettiğini söyleyen Okay,  “200 milyon dolar ihale bedeliyle İş Gyo manzara adalar ile TFKB merkez binası inşaatlarımız da hızla devam ediyor. Son olarak da Ümraniye’yi ilk keşfeden firma olarak burada Antmono isimli bir konut bloğu ardından da ofis geliştirmek istiyoruz” dedi. 

Firma Bilgisi: Ant Yapı