Antalya hızlı tren seferleri 2020’de başlayacak!

Antalya hızlı tren projesi için 2020 yılına işaret edildi. Kenti Asya ve Avrupa’ya bağlayacak hatlar için etüt projeler üzerinde çalışılıyor.

Antalya hızlı tren seferleri 2020’de başlayacak!

Antalya hızlı tren projesi için son açıklama Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin’den geldi. Hattın açılış tarihi olarak 2020 yılını işaret eden Bakan Bilgin, Antalya’yı iç bölgelere bağlamak için hızlı tren hatları hazırlandığını belirtti.

Antalya hızlı tren projesinde son durum

Antalya’yı Konya, Aksaray, Nevşehir, Kayseri, Isparta, Burdur, Afyonkarahisar, Kütahya ve Eskişehir’e bağlayacak hızlı tren hatlarıyla ilgili son durum bilgilerini de paylaşan Bakan Bilgin, “Bu hatlarla ilgili etüt projelerini önümüzdeki sene tamamlamayı planlıyoruz” diye konuştu.

 

Antalya hızlı tren seferleri 2020’de başlayacak!

 

Bakan Bilgin konuşmasını şu sözlerle sürdürdü, “642 kilometre uzunluğundaki Antalya-Kayseri hızlı tren hattını kesimler halinde projelendiriyoruz. Eskişehir bölümünün proje ihalelerini bu yıl yaptık. Değerlendirme çalışmaları devam ediyor. Afyonkarahisar kesiminin ise proje hazırlık çalışmaları devam etmekte. İnşallah 2020 yılında Antalya’ya hızlı tren seferlerini başlatmış olacağız.”