Antalya, vizyon projeleriyle MIPIM'de

Antalya Büyükşehir Belediyesi, vizyon projelerini 'Invest Antalya' sloganıyla MIPIM 2015'te tanıtmaya başladı

Antalya, vizyon projeleriyle MIPIM'de

Antalya Büyükşehir Belediyesi, vizyon projelerini 'Invest Antalya' sloganıyla MIPIM 2015'te tanıtmaya başladı.

Kepezaltı Santral Dönüşüm Projesi ve diğerleri
Antalya Büyükşehir Belediyesi, vizyon projeleri; Kepezaltı Santral Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi, Konyaaltı Sahil Projesi, Boğaçayı Projesi, Kruvaziyer Liman Projesi ve Balbey Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi ile fuardaki yerini aldı.  

Antalya projelerine büyük ilgi
93 ülkeden 4 bin 500 yatırımcıya ev sahipliği yapan fuarın ilk gününde Antalya Büyükşehir Belediyesi standı yatırımcıların ilgisini çeken stantlar arasındaydı. Büyükşehir Belediyesi bürokratlarından oluşan heyet, uluslar arası yatırımcılara vizyon projeleri tanıttı.  İstanbul Valisi Vasip Şahin ile Toplu Konut İdaresi Başkanı Ergün Turan da Büyükşehir Belediyesi standını ziyaret ederek, projeler hakkında bilgi aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de MIPIM 2015 Fuarı'na katılmak üzere bugün Fransa'nın Cannes kentine gitti.

MIPIM; Dünyanın en etkili platformu
MIPIM'de uluslararası yatırımcılar, şehir planlamacıları, alışveriş merkezleri, mimarlar, konut sektörü, belediyeler ve otel zincirleri bir araya geliyor. MIPIM Fuarı, gayrimenkul ve kentsel dönüşüm projelerinin uluslararası platformda tanıtılması, markaların önemli ortaklıklara imza atması, dünyadaki trendlerin takip edilmesi ve network sağlanması açılarından dünyanın en büyük ve etkili platformu olarak nitelendiriliyor.