Arçelik A.Ş'ye iki ödül

Arçelik A.Ş.'nin Çerkezköy ve Bolu Pişirici işletmelerine uluslararası platformdan ödül geldi

Arçelik A.Ş'ye iki ödül

Arçelik A.Ş.'nin Çerkezköy'de bulunan Elektrik Motorları İşletmesi JIPM (Japan Institute of Plant Maintenance) tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucunda dünyada elektrik motorları sektöründe ilk ve tek "Advanced Special Award for TPM Achievement" ödülünün sahibi olurken, Bolu Pişirici Cihazlar İşletmesi de "Special Award for TPM Achievement" ödülünü aldı. Arçelik A.Ş. İşletmeleri arasında bu ödülü ilk kez Eskişehir Buzdolabı İşletmesi almaya hak kazanmıştı. TPM ödülleri, 18 Mart 2015 tarihinde Japonya'nın Kyoto şehrinde düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu.

Arçelik ödüllerini sürdürüyor
Arçelik A.Ş. Elektrik Motorları İşletmesi, 2002 yılından bu yana yürüttüğü TPM (Total Productive Maintenance) faaliyetleri kapsamında JIPM'den ilk olarak 2005 yılında birinci kategori olan "TPM Excellence Award" ödülünü almıştı. Sürekli iyileşme ve gelişme anlayışı ile sistematik çalışmalarına devam eden işletme 2008 yılında bir üst kategoride yer alan "Award for Excellence in Consistent TPM Commitment" ve 2011 yılında "Special Award for TPM Achievement" ödülünü almaya hak kazandı.

Arçelik A.Ş. Pişirici Cihazlar İşletmesi ise, 2006 yılında başladığı TPM faaliyetleri kapsamında, 2009 yılında JIPM'den aldığı birinci kategori "TPM Excellence Award" ödülünün ardından, 2012 yılında bir üst kategoride yer alan 'Award for Excellence in Consistent TPM Commitment" ödülünü almıştı. Bolu Pişirici Cihazlar İşletmesi; zengin ürün gamı ve ulaştığı üretim adetleriyle Avrupa'nın tek çatı altında üretim yapan en yüksek kapasiteli tesisi olma özelliğini taşıyor.

Arçelik A.Ş., TPM sistemi ile sıfır hatalı ürün, sıfır iş kazası, sıfır duruş gibi iş sonuçlarına ulaşmayı, üretimde, kalitede ve stoklarda oluşan kayıpları azaltmayı ve verimliliği artırmayı amaçlıyor. Ayrıca üretimde eş zamanlı bir iş akışı sağlamak, ürün temin süresini ve maliyetleri azaltmak da hedefleniyor. Sistem, çalışanların bilgi, beceri ve motivasyonlarını da sürekli olarak arttırmaya yardımcı oluyor.