Arnavutköy'de arsa fiyatları yükselişini sürdürüyor

Mega projelere yakınlığıyla dikkat çeken İstanbul'un Arnavutköy ilçesinde arsa fiyatları artışını sürdürüyor. Artış oranı son bir senede yüzde 50 düzeyini buldu

Arnavutköy'de arsa fiyatları yükselişini sürdürüyor

İstanbul'un Üçüncü Boğaz Köprüsü, Kuzey Marmara Otoyolu ve 3. Havalimanı gibi mega projelerine yakınlığıyla dikkat çeken ilçesi Arnavutköy'de arsa fiyatlarındaki artış devam ediyor. Son bir senede yüzde 50'lere varan düzeyde değer kazanan arsalara yatırımcılar ilgi göstermeyi sürdürüyor.

Yabancı yatırımcının gözü Arnavutköy'de
İstanbul'un yeni mega projelerine komşu ilçesi Arnavutköy'de arsa fiyatları son bir yılda yüzde 50 oranında değer kazandı. Artış ivmesi yerli yatırımcının yanı sıra yabancıların da gözlerinin bölgeye çevrilmesine neden oldu. Arnavutköy'ün İstanbul'un dördüncü büyük ilçesi konumuna geldiğini söyleyen Uzman Arsa Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Özbek, yabancı yatırımcının ilgisinin özellikle son dönemde önemli oranda artış kaydettiğini doğruladı. Özbek:

"Arnavutköy’den bugün alınacak bir metrekarelik bir arsa bile yarın çok değerli bir yatırıma dönüşecek. Bölgeyle özellikle Suudi Arabistan, Lübnan, Katar ve Kuveyt’ten yabancı yatırımcılar büyük ilgi göstermeye başladı. Uzman Arsa olarak bölgede küçük ve büyük tüm yatırımcılar için fırsatlar sunuyoruz. Faiz derdine girmeden yatırımlarını değerlendirmek isteyenler için 100 bin TL’nin altından başlayan fiyatlarla kârlı fırsatlar sunmaya devam ediyoruz..." dedi.