Arsa yatırımı için en uygun yerler

Uzun vadede değeri artan atsa yatırımlarında doğru tercih yapmak gerekiyor. Peki, arsa yatırımı için en uygun yerler nerelerdir? İşte yanıtı...

Arsa yatırımı için en uygun yerler

Sabırlı olmayı gerektiren arsa yatırımı için doğru tercih yapmak uzun vadede yüzünüzü güldürecektir. Arsa yatırımı için en uygun yerlerin nereler olduğunu sizler için derledik. Doğru tercih için ise öncelikli olarak yapılması gereken, satın almak istediğiniz arsanın imar durumu hakkında bilgileri bağlı olduğu belediyeden almak. Arsanın kullanım amacı ile imar durumunda yer alan inşaat özellikleri farklı ise yapmak istediğiniz yatırım gereksiz olacaktır. 

Arsa yatırımı için en uygun yeri bulduysanız, tapu senedinde yer alan pafta, ada ve parseli belirtilen arsanın tekabül edip etmediğini Tapu Kadastro Müdürlüğü'nden kontrol edebilirsiniz. Aksi durumlarda ise birçok sorunlar karşılaşabilirsiniz. Satın almak istediğiniz arsanın hisseli mi yoksa bir kişiye mi ait olduğunu öğrenin. Arsa hisseli ise ilerleyen zamanlarda hisse sahiplerinin bir ikna etmekte sıkıntı yaşayabilirsiniz. 

Arsa yatırımı için en uygun yerler

Arsa yatırımı için en uygun yerler
Henüz keşfedilmemiş yerlere arsa yatırımı yapmak ilerleyen zamanlarda daha çok kazanmanızı sağlar. Büyük şehirlerde oluşan nüfus yoğunluğu, yaşam alanlarının şehir dışına kaymasına sebep oluyor. Bu gibi nedenlerden dolayı henüz gelişmemiş ve keşfedilmemiş yerlerden yatırım yapmak sizin kar elde etmenizi sağlayacaktır. Arsa yatırımı yaparken riski göze almalı ve uzmanların da tavsiye ettiği gibi yapılaşmamış bölgeleri tercih etmelisiniz. Eğer bütün bunlara rağmen tercihiniz büyük şehirlerden ya da nüfus yoğunluğu olan yerlerden yana olacaksa, imarlı arsaları yatırım için tercih etmelisiniz. Kırsal alanlarda arsa yatırımı yapacaksanız, imar izni yüzde 5 olduğundan 5 dönümden az arazi satın almak zararınıza olacaktır. Arsa yatırımı yaparken unutmamanız gereken tek şey; doğru arsa yatırımı için uzun vadeli düşünmek.