Asfalt döküldü! Kuzey Marmara Otoyolu'nda son durum!

Kuzey Marmara Otoyolu’nun bazı bölümleri asfalt dökülerek, tamamlandı. Kuzey Marmara Otoyolu son durum bilgileri haberimizde..

Asfalt döküldü! Kuzey Marmara Otoyolu'nda son durum!

3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu projelerinde  çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Peki Kuzey Marmara Otoyolu’nda son durum ne?   

Kuzey Marmara Otoyolu’nun bazı kısımlarına asfalt dökülerek, geçişe uygun hale getirildi. Otoyolda bugüne kadar 102 adet menfez, 6 adet alt geçit ve 1 adet üstgeçit tamamlandı. Otoyolda hali hazırda tamamlanmayan viyadük, altgeçit ve üstgeçitlerde ise yapım çalışmaları devam ediyor.  

Asfalt döküldü! Kuzey Marmara Otoyolu'nda son durum!

 

Riva ve Çamlık Tünelleri hangi aşamada?

Öte yandan otoyol kapsamında yapılan Riva ve Çamlık tünellerinde ise delme işlemleri tamamlandı. Projenin Kısırkaya ve Çiftalan köylerinden geçen bazı bölümlerinde karayolu yapım çalışmalarının tamamlandığı ve yolun asfaltlandığı görüldü. Odayeri mevkiinde bulunan ve Kuzey Marmara otoyolunu, yapımı halen süren 3. Havalimanıyla bağlayacak büyük kavşakta ise çalışmalar çok yoğun bir şekilde sürüyor. Kuzey Marmara Otoyolu tamamlandığında, 3. Boğaz Köprüsü ile birlikte Avrupa yakasından Anadolu yakasına transit geçişi sağlayacak.