Ata GYO'dan 20 milyon TL'lik tahvil ihracı

ATA GYO, 50 milyon TL nominal değerindeki tahvilin ihracı için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuruda bulundu. Firma ilk etapta 20 milyon TL'lik tahvil ihracatı gerçekleştirmeyi planlıyor

Ata GYO'dan 20 milyon TL'lik tahvil ihracı

Türkiye'nin cadde mağazacılığına odaklanan ilk gayrimenkul yatırım ortaklarından Ata GYO, büyük miktarda tahvil ihracatı için çalışmalarını hızlandırdı. 02.09.2015 tarihinde Başbakanlık Sermaye Piyasası Kurulu'nu 50 milyon TL nominal değerindeki tahvil ihracatı için başvuruda bulunan Ata GYO, 26 Ekim'de onaylanan ihraç planı doğrultusunda ilk etapta 20 milyon TL tahvil satışı yapmayı planlıyor. Kasım ayında gerçekleştirilecek olan işlem, 1 yıl vadeli ve 3 ayda bir kupon ödemeli olacak.

Ata GYO, en kârlı noktalara yatırım yapıyor
Tahvil ihracatıyla ilgili açıklamalarda bulunan Ata GYO Genel Müdürü Cengi Foan, Kasım ayında yapılacak 20 milyon TL tutarındaki tahvil arzısını doğrularken, Ata GYO'nun Türkiye genelindeki en kârlı noktaları belirleyerek ticari gayrimenkul yatırımı yaptığını söyledi. Türkiye için ilk niteliği taşıyan iş modeli sayesinde küçük yatırımcının Ata GYO hisse senedi alarak herhangi bir alt ve üst limite bağlı kalmaksızın portföyde yer alan gayrimenkullere ortak olabileceği üzerinde duran Foan:

"Ata GYO olarak ilk kez gerçekleştirmeyi planladığımız tahvil ihracı ile kısa vadede 20 milyon TL finansman sağlamayı hedefliyoruz. Gelecek dönemde ise 50 milyon TL tutarında sermaye artırımı yapmayı ve 5 yıllık vadede 1 milyar TL büyüklüğe ulaşmayı planlıyoruz.” dedi.