Ataköy sahil yolu no1 projesi Sea Pearl Ataköy!

“Ataköy sahil yolu no1” sloganı ile reklam filmleri yayınlanan ve bu konumda yükselen Sea Pearl Ataköy, sahil şeridine yakın mesafesiyle dikkat çekiyor

Ataköy sahil yolu no1 projesi Sea Pearl Ataköy!

İstanbul Avrupa Yakası’nın gözde projelerinden biri olmaya aday olan Sea Pearl Ataköy, Kuzu Grup tarafından Ataköy sahil yolu no1 konumunda inşa ediliyor. Projede daire teslimlerinin Temmuz 2017’de başlaması bekleniyor.

İki etaplık bir yaşam alanı olarak tasarlanan Sea Pearl Ataköy projesinin ilk etabı 20 katlı 4 blokta toplam 631 adet bağımsız birimden meydana geliyor. Projenin ilk etabının inşaat alanı 53 bin metrekare olarak belirleniyor.

Sea Pearl Ataköy projesinin birinci etabında satılabilir alana 132 bin 955 metrekare, gölet alanına 6 bin 185 metrekare, yürüyüş yollarına ve yeşil alana ise 33 bin metrekare ayrılıyor.

Evrenol Architects imzası taşıyan Sea Pearl Ataköy projesinin birinci etabında büyüklükleri 88 metrekare ila 398 metrekare arasında farklılık gösteren 1+1’den 4,5+1’e kadar farklı cephe ve tipte daire seçeneklerine yer veriliyor.

Yaklaşık 2 milyar 700 milyon dolar yatırım bedeli ile inşa edilen Sea Pearl Ataköy’de her bloğun kullanımına özel 150 metrekare ila 200 metrekare büyüklüğünde spor, oyun, eğlence ve dinlenme alanlarına yer veriliyor.

Marmara Denizi manzarası ile göz dolduran Sea Pearl Ataköy, denize sıfır konumuyla doğayla iç içe bir yaşam sunuyor. Proje, aynı zamanda 1.200 metre sahil şeridine sahil ilk yaşam projesi olma özelliği taşıyor.

E-5 karayolu ve Basın Ekspress yolu üzerinden TEM otoyolu ile bağlantısı bulunan Sea Pearl Ataköy; Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne 25 kilometre, Boğaziçi Köprüsü’ne 17 kilometre ve Ataköy Yat Limanı’na ise sadece 1 kilometre mesafede hayat buluyor. 

Firma Bilgisi: Kuzu Grup
Proje Bilgisi: Sea Pearl Ataköy