Atatürk Havalimanı 2018'de kapanacak

CHP tarafından hazırlanan soru önergesini yanıtlayan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, 3. Havalimanı ile birlikte Atatürk'ün ticari yolcu taşımacılığına kapanacağını açıkladı

Atatürk Havalimanı 2018'de kapanacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, 3. Havalimanı'nın tamamlanmasının ardından Atatürk'ün ticari uçuşlara kapanacağını açıkladı. Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu tarafından hazırlanan soru önergesini yanıtlayan Bakanlık, yeni yatırımla birlikte ticari yolcu taşımacılığına tamamen kapatılacak Atatürk Havalimanı'nın yalnızca genel havacılık, müstakil kargo, eğitim ve bakım-onarım gibi faaliyetlere tahsis edileceğini söyledi. 

Atatürk Havalimanı kapanıyor
CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu'nun, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından yanıtlanması istemiyle yönelttiği sorulara ynıt veren Bakanlık, Atatürk Havalimanı'nın 2018'e kadar faaliyetlerini sürdüreceğini açıkladı. Atatürk Havalimanı'nın Türkiye'nin toplam hava trafiğinin yüzde 34'ünü tek başına karşıladığını ve 45 milyon yolcu kapasitesinin aşıldığı açıklamasını yapan Ulaştırma Bakanlığı, 2015 yılı sonunda bu kapasitenin aşıldığı ve 62 milyon yolcuya hizmet verildiğini söyledi.

Mega projelerde son durum... Ayrıntılara ulaşmak için tıklayın...

Terminaller tıkanma noktasına geldi
Bakanlık açıklamasında, Atatürk Havalimanı Terminallerinin tıkanma noktasına geldiği ve TAV'ın kendi imkanlarıyla yeni yatırımlara yöneldiği bilgisine yer verildi. Atatürk Havalimanı'nın, 3. Havalimanı'nın yapılmasının ardından yolcu taşımacılığına kapatılacağını da vurgulayan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı açıklamasında:

"Atatürk Havalimanı, yeni havalimanı devreye girdikten sonra bütünüyle ticari yolcu taşımacılığına kapatılacak, sadece genel havacılık, müstakil kargo ve eğitim, bakım-onarım faaliyetleri için hizmette tutulacaktır." denildi.