ATO, MIPIM'den sonra Moskova'da

Ankara'nın uluslararası alanda tanıtımı için çalışmalarını sürdüren ATO, MIPIM'den sonra Moskova'da sahne aldı

ATO, MIPIM'den sonra Moskova'da

Ankara'nın uluslararası alanda tanıtımı için çalışmalarını sürdüren Ankara Ticaret Odası, Berlin turizm ve MIPIM Gayrimenkul Fuarı'nın ardından Moskova Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı'na katıldı. ATO, etkinlikte, Ankara ile Ankara Alışveriş Festivali'nin tanıtımını gerçekleştirdi.

Moskova'ta ATO'ya büyük ilgi
ATO, Rusya'nın Başkent'i Moskova'da 18-21 Mart tarihleri arasında dünya turizm sektörünün devlerinin bir araya geldiği MITT Fuarı'nda, bin 254 metrekarelik Türkiye holünde stant açtı. ATO adına Başkanvekili Koray Güngör Şanal'ın katıldığı fuarda, ATO'nun bu yıl dördüncüsünü gerçekleştireceği Ankara Shopping Fest tanıtılırken, aynı stantta Ankara Kongre ve Ziyaretçi Bürosu, Ankara Kalkınma Ajansı ile Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü de yer aldı.

57 bin metrekarelik alanda 293 ülkeden 2 bin 36 standın yer aldığı ve yaklaşık 40 bin kişinin ziyaret ettiği fuarda, özellikle Rus turistler tarafından çokça tercih edilen Türkiye'nin tanıtıldığı pavilyon ve Ankara standı büyük ilgi gördü.

Ankara standında Ankara Shopping Fest ve Ankara'nın tanıtımına uygun olarak hazırlanan Rusça broşür, Rusça tanıtım CD'si, magnet, şapka, anahtarlık, kitap ayracı, bavul etiketi, Ankara haritası, 1933 yılında gezgin Ernest Mamboury tarafından hazırlanan ve Ankara'nın basılan ilk gezi rehberi özelliği taşıyan "Ankara Gezi Rehberi" ile Shopping Fest için özel hazırlanmış içerisinde Ankara Tanıtım Rehberi bulunan kutular ziyaretçilere sunuldu.