ATO-TÜGİAD ortak yatırımları geliyor

Türkiye Genç İş Adamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şube Başkanı Türker Naslı ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci'yi ziyaret etti.

ATO-TÜGİAD ortak yatırımları geliyor

Türkiye Genç İş Adamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şube Başkanı Türker Naslı ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci'yi ziyaret etti. Naslı, ziyaret sırasında organize seracılık yapmak isteyen ATO'ya Ayaş bölgesindeki uygun arazilerle ilgili bilgi verdi.

Ortak yatırımlar geliyor
Ankara Congresium'un yabancılara kiralandığını hatırlatan Naslı, Ankara'da özellikle kongre turizminin artırılmasının önemine dikkati çekti. Ayaş ve Kızılcahaman civarındaki termal tesislerin daha da geliştirilmesini ve yatak sayılarının artırılmasını isteyen Naslı, özellikle kongre turizmi için Ankara'ya gelenlerin bu tesislerde ağırlanabileceğini söyledi. Tüm dünyada kongre turizminin giderek geliştiğini anlatan Naslı, Türkiye'de bu turizme özellikle İstanbul ve Antalya'nın başı çektiğini ifade etti. Naslı, Başkent Ankara'nın avantajını kullanarak kongre turizminin geliştirebileceğini, gerek il merkezindeki gerekse ilçelerdeki otellerin tam kapasiteyle kullanılmasının önemini dile getirdi. Naslı, Ankara'nın kongre turizminin merkezi haline getirilmesini istedi.

TÜGİAD Ankara Şube Başkanı Naslı, çalışmaları ile ilgili bilgiler verirken, özellikle Afrika ülkeleriyle yakın ilişki içinde olduklarını ifade etti.

ATO Başkanı Bezci de, yurt dışı ile ilişkiler konusunda her türlü desteği sağlayacaklarını belirterek, "Yurt dışı fuarlara gitmek istediğiniz zaman ATO üzerinden müracaat ettiğinizde işlemler daha kolaylaşır; TÜGİAD üyeleri olarak bundan faydalanabilirsiniz " diye konuştu.

Görüşmede, Dünya Kongreler Bürosu'na üye olduklarına da değinen Bezci, Ankara'nın turizmini geliştirmek için Birleşmiş Milletler Çölleşme Konferansı, Ufo Zirvesi, Anne Çocuk Fuarı gibi uluslararası kongreler düzenleyeceklerini açıkladı. Bezci, bu yıl Ankara'da düzenlenecek kongrelere yaklaşık 25 bin kişinin katılacağını ayrıca 100'den fazla yabancı Bakan ve politikacıyı konuk edeceklerini söyledi.