Avrupa Konutları Anadolu yakasına taşınıyor

Avrupa Konutları markasıyla İstanbul Avrupa yakasında onlarca proje geliştiren Artaş İnşaat, Avrupa Konutları markasını Anadolu yakasına taşıyor. Şirket, Avrupa Office Ataşehir projesini ilk kez Dubai'de tanıttı. Artaş, Ümraniye'de de 2 bin konut üretecek

Cityscape Global'de 330 metrekarelik standında 6 proje sergileyen Artaş İnşaat; Avrupa Konutları Atakent 4, Avrupa Konutları Başakşehir, Avrupa Residence & Office ile ortak girişimlerle hayata geçirdiği Vadistanbul ve Tema İstanbul projelerini tanıttı. Avrupa Konutları markasının en yeni halkası Avrupa Office Ataşehir ise Dubai'de ilk kez görücüye çıktı. Fuara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Dubai'de tanıttıkları projelerin toplam değerinin 3.5 milyar dolar olduğunu belirterek, şu anda 2 bin 500 konutun satışta olduğunu söyledi. Ataşehir'deki ofis projesinin yatırım değerinin 100 milyon dolar olduğunu ifade eden Çetinsaya, kullanılabilir alanı 50 bin metrekar olan projeyi 150 milyon dolara bütünen satabileceklerini kaydetti. Ümraniye sınırları içerisinde 2 bin konutluk proje başlatacaklarını da ifade eden Süleyman Çetinsaya, "Anadolu Yakası'na 750 milyon dolar yatırım yapacağız. Proje Nisan 2017'de başlayacak" dedi.

15 Temmuz sonrası Türkiye’yi anlatıyoruz
15 Temmuz'un moralleri bozduğunu kaydeden Süleyman Çetinsaya, "Yabancılar Türkiye'de ne oluyor diye endişeleniyor. Birinci derecede amacımız Türkiye'yi, İstanbul'u, daha iyi durumda olduğumuzu yabancı yatırımcıya anlatmak" diye konuştu. Fuar alanındaki standa bu yıl ilk kez bayrak astıklarını ifade eden Çetinsaya, "Bizim amacımız bir şey satmak değil, Türkiye'yi tanıtmak" dedi. Cemaat meselesi halledilirse Türkiye'nin önünün açık olduğunu vurgulayan Süleyman Çetinsaya, "Bunların ayak bağı olduğunu düşünüyorum. Çözülmesi gerekiyordu, çözüldü. 2014-2015'te yabancıya satış daha iyiydi. 2016'da azaldı ama inşallah bundan sonra daha iyi olacağını düşünüyorum" değerlendirmesini yaptı. Ortadoğu insanının İstanbul'u sevdiğini söyleyen Çetinsaya, "İstanbul'u daha iyi pozisyona getirmemiz, müşteriyi çeşitlendirmemiş gerekiyor" ifadelerini kullandı.