Avrupa’nın en büyüğüyle el sıkıştı

Dünyanın 40 ülkesine jakuzi, küvet ve duş sistemleri satan Src Yapı A.Ş, Romanya merkezli, Avrupa'nın en çok tıklanan ve en büyük online alışveriş sitesi Emag ile anlaşma yaptı.

Avrupa’nın en büyüğüyle el sıkıştı

19 Mart 2015 / Posta Gazetesi 

Dünyanın 40 ülkesine jakuzi, küvet ve duş sistemleri satan Src Yapı A.Ş, Romanya merkezli, Avrupa'nın en çok tıklanan ve en büyük online alışveriş sitesi Emag ile anlaşma yaptı. Ayrıca şirket, Romanya'da partner firmalarla anlaşma yaparak, son kullanıcıya satış sonrası hizmetler, satış sonrası servis, montaj gibi konularda da paket çözümler vermeyi hedefliyor.

Avrupa'nın son dönemde Çin malı ürünlerden kaçmasını bir fırsat olarak kullandıklarını söyleyen Src Yapı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Sürücü, "Avrupa Ülkeleri'nin "made in Chine" ürünlerini tercih etmemelerini bir fırsat olarak kullandık ve "made in Turkiye" olan markamız HYDROCABİN'i, Avusturya'dan Bulgaristan'a; Polonya'dan İngiltere'ye bir çok ülkeye gönderdik. Şimdi yine Src Yapı A.Ş. güvencesi ile 2015 yılında yatırımlarını tamamladığımız, dikey masaj sistemlerimizi ve kendi markamızla armatürlerimizi üretmeye başladık " dedi. Sürücü, HYDROMİX markasıyla hem Türkiye hem de Avrupa Ülkeleri'nde aynı zamanda satışa başlanan ürünlere yoğun ilgi olduğunu sözlerine ekledi. Bu bağlamda 50 kişilik bir istihdam sağladıklarını da hatırlatan Sürücü, yakında yeni işe alımlar yapacaklarını da belirtti.

Ciro hedefi 175 milyon
SRC Yapı, geçtiğimiz yılı 117 milyon TL ile kapatarak, 2015 ciro hedefini 175 milyon TL olarak belirledi. Abdurrahman Sürücü, 2012'de 23 ülkeye ürün satarken, 2014'de bu sayının 40'a çıktığını, 2015'de daha da artacağını belirtti.