Avrupa'nın dev projesine Rönesans imzası

Rönesans İnşaat tarafından yapılmakta olan ve Avrupa'nın dev yüksek hızlı demiryolu ağına entegre olması beklenen Gotthard Base Tünelil'nde sona yaklaşıldı

Avrupa'nın dev projesine Rönesans imzası

Avrupa'nın en büyük 10 uluslararası müteahhitlik şirketlerinden biri olarak gösterilen Rönesans İnşaat, Alp Dağları'nda inşasını gerçekleştirdiği Gotthard Tüneli'nde son yaklaştı. Avrupa'nın en uzun tüneli olma özelliği taşıyan Gotthard Base, büyümekte olan hızlı demiryolu ağına entegre olacak.

 

Avrupa'nın dev projesine Rönesans imzası

 

Rönesans'tan dev proje: Gotthard Base Tüneli
Rönesans Holding İsviçre Alpleri'ndeki dev tünel projesinin inşaatında sona yaklaştığını açıkladı. İsviçre'yi Avrupa'nın büyüyen yüksek hızlı demiryolu ağına entegre edecek olan Gotthard Base Tüneli aynı zamanda, Avrupa'nın en uzun tüneli olma özelliği taşıyor. Rönesans İnşaat proje için Heitkamp Costruction GmbH şirketi ile işbirbirliği yürütüyor.

Rönesans İnşaat Avrupa'nın ilk 10 şirketi arasında...

Proje hakkında bilgi aktaran Rönesans İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Cenk Düzyol, 57 kilometre uzunluğunda iki adet tek katlı tüpten oluşan tünel sisteminin toplam uzunluğunun 152 kilometrenin üzerinde olduğunu söyledi. Düzyol, tüneli tüm dünya genelindeki en derin demiryolu tüneli olduğunu belirterek:

"Tünel, Alpler boyunca toplam ulaşım kapasitesini artırırken, çevre üzerindeki olumsuz etkileri de azaltacak. Rönesans’tan yapılan açıklamaya göre bu tünel, Zürih’i, Milan ve Lugano’ya bağlayarak, yolcu trenlerinin seyahat süresini de önemli ölçüde kısaltacak" ifadelerini kullandı. 

Firma Bilgisi: rönesans inşaat