Aydın-Denizli Otoyolu ihalesi 21 Haziran'da

İzmir-Antalya Otoyol Projesi'nin ikinci etabı Aydın-Denizli Otoyolu için 21 Haziran 2018 tarihinde ihale gerçekleşecek

Aydın-Denizli Otoyolu ihalesi 21 Haziran'da


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İzmir ile Antalya arası yolculuk süresini 7 saatten 3 saate indirecek olan İzmir - Antalya Otoyol Projesi'nin ikinci etabı olan Aydın - Denizli Otoyolu için 21 Haziran'da ihaleye çıkılacağını söyledi. 

D320 Devlet Yolu'nun kuzeyinden Denizli'ye ulaşacak

Projenin ikinci etabı olan Aydın - Denizli kısmı için ÇED raporu alındığını belirten Arslan, otoyolun mevcut Aydın Çevre Yolu otoyol ayrım kavşağından başlayarak Kuyucak ilçesinin güneyinden geçtiğini ve D320 Devlet Yolu'nun kuzeyinden devam ederek Denizli'ye ulaşacağını söyledi. 

İzmir-Antalya arası 440 kilometre

Arslan, İzmir - Aydın arasının 115 kilometre, Aydın - Denizli arasının 140 kilometre, Denizli - Burdur arasının 140 kilometre, Burdur - Antalya arasının bağlantı yolları dahil 45 kilometre olmak üzere otoyolun toplam uzunluğunun 440 kilometreyi bulduğuna işaret etti. 

İhale yarın ilana çıkacak

Hayata geçirilecek olan otoyol projesinin ikinci etabını oluşturan Aydın - Denizli ihalesi için yarın ilana çıkılacak ve 7 Mart 2018 tarihinde ihale dökümanları satışa sunulacak. Arslan, yap-işlet-devret modeli ile yapılacak otoyolun ihalesinin, kapalı teklif alma usulü ile 21 Haziran'da gerçekleştirileceğini belirtti. Projenin üçüncü etabı olan Denizli - Antalya Otoyolu için ise proje çalışmalarının devam ettiğini belirten Arslan, "Projenin üç etabının da tamamlanmasıyla iki il arasındaki seyahat süresi 3 saate düşecek"  diye konuştu.