Bahar temizliği için tüyolar

Sektördeki 50 yıllık tecrübesiyle My Home Halı, İlkbaharın tertemiz havasını evinize de yansıtmak için önemli tüyolar veriyor

Bahar temizliği için tüyolar


Bugünlerde evlerde büyük bir telaş var; bahar temizliği telaşı… Mobilyalar, halılar, perdeler kısaca tüm ev eşyaları toparlanıp yorucu ama bir o kadar da keyifli bir uğraş başladı. Tüm bu telaş baharın tertemiz kokusunu evimizde hissetmek için. Salonda, yatak odasında mutfakta ve evin daha birçok alanında büyük yer kaplayan halılarımızın temizliği de bir o kadar önemli.

My Home Halı, sektördeki 50 yıllık tecrübesiyle halı temizliğinde de önemli tüyolar veriyor. Öncelikle halılarımızı temizlerken deterjan yerine beyaz sabun kullanmak çok önemli. Ayrıca yaygın olarak bilinenin aksine daha fazla köpük daha fazla temizlik demek değil. Bu sebeple nemli bir bezi fazla köpürtmeden el dokuması halıları nazik dokunuşlarla bastırmadan temizlemek gerekiyor. Böylece halılarımız hem parlaklığını yitirmiyor, hem de ömrü uzuyor.

My Home Halı yetkilileri ayrıca halının üzerine bir şey döküldüğünde o an müdahale etmenin çok önemli olduğunu belirtiyor. Yani sık sık kullandığımız “Misafirler gitsin sonra temizlerim” cümlesini hayatımızdan çıkarmak gerekiyor. Halının üzerine çay, kahve, şarap ya da herhangi başka bir şey döküldüğünde önce kuru bir bezle dökülen sıvının fazlalığını almak, sonra da beyaz sabunla yıkanmış ve çok iyi sıkılmış bir bezle lekeyi temizlemek gerekiyor.

Halı bakımının daha pek çok püf noktası var tabii, işte bunlardan birkaçı;
Halı temizlendikten sonra kısa süre içinde kurutulmalı ve kesinlikle nemli bırakılmamalıdır, taşınırken katlanarak taşınmamalıdır, direk güneş ışığı alan yerlerde halının yeri sık sık değiştirilmelidir ki renkleri solmasın.

Ev hanımlarına müjde! Bahar ayına özel, ücretsiz halı bakımı ve temizliği My Home Halı’dan
My Home Halı bahar aylarına özel, müşterilerine özel bir hizmet sunuyor. Kendi markasına ait halıların hiçbir ücret alınmadan hem bakımı yapılıyor, hem de temizliği. Böylece bahar temizliğinin en yorucu kısmı kendiliğinden bitiyor.
Firmanın tasarımcıları ayrıca, bahar aylarında doğa gibi evlerin de renkleneceğini daha ince, renkli ve ipek halıların 2013 yaz aylarının vaz geçilmezi olacağını belirtiyor. www.myhome.com.tr