BAHÇEKENT’E 500 MİLYONLUK AVRUPARK

Emlak Konut GYO güvencesiyle Cihan İnşaat ve Konut Yapı ortaklığıyla hayata geçirilen Avrupark Bahçekent projesi 11 Nisan’da satışa çıkıyor. İstanbul’un Yenişehir’inde inşa edilen proje, 500 milyon liralık yatırım değerine sahip

BAHÇEKENT’E 500 MİLYONLUK AVRUPARK

Emlak Konut GYO güvencesiyle Cihan İnşaat ve Konut Yapı tarafından hayata geçirilen Avrupark Bahçekent projesi 11 Nisan'da satışa çıkıyor. 500 milyon liralık proje, Avrupa yakasında mego proje olarak lanse edilen Kanal İstanbul, 3'üncü havalimanı ve 3'üncü köprü bağlantı yollarına komşu Bahçekent'te inşa ediliyor. Toplamda 1394 konuttan oluşan Avrupark Bahçekent'te teslimler ise Mayıs 2018'de yapılacak. 21 bloklu projede konutların yanı sıra 86 adet ticari ünitede yer alıyor. 1+1'den 4+1'e kadar farklı daire seçeneklerinin bulunduğu projede fiyatlar ise metrekare bazında 2 bin 400 liradan başlıyor. Projenin reklam yüzü de eski futbolcu ve teknik direktör Mustafa Denizli oldu.

Avrupark Bahçekent'in tanıtım toplantısında konuşan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Bahçekent'te 6 bin 500 bağımsız bölümün ihalesini yaptıklarını ve inşasına başladıklarını söyledi. Bahçekent'te yatırımcı da, konutu alan da, arsa sahibi de satan da kazansın diye yola çıktıklarını ifade eden Murat Kurum, "Özel okullar ve sağlık alanları ile her kitleye hitap edecek bir bölge burası. Bugün tanıtımını yaptığımız Avrupark Bahçekent, Emlak Konut'un hasılat paylaşımı ile Cihan İnşaat ve Konut Yapı tarafından inşa ediliyor. Projede 1394 daire ve 86 ticari birim var" dedi.

Avrupark Bahçekent'ten ev alanları parlak bir geleceğin beklediğini söyleyen Cihan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Yavuz Pala ise, "Projemizin yer aldığı Bahçekent, Emlak Konut tarafından geliştirildi. Bahçekent, sağlık, eğitim, alışveriş ve spor alanlarıyla kendi kendine yeten bir uydu kent olarak planlandı" dedi. Projelerinin sakinlerine hem bu yeni kentin imkanlarını hem de kendi içindeki zengin sosyal olanakları sunacağını belirten Pala, "Projemiz, insan odaklı tasarımıyla sakinlerine konforlu bir yaşamın kapılarını açarken, daha yapım aşamasındayken de kazandırmaya başlayacak. Avrupark Bahçekent, alt yapısıyla, planlamasıyla, konumuyla, İstanbul'un geleceğinin yıldızı olacak. Proje ilk satışa çıktığında ev alanlar inşaat bittiğinde yaklaşık yüzde 80 kazanmış olacak" diye konuştu.

Yüzde 80'i yeşil alan
Avrupark Bahçekent'in yüzde 80'i yeşil alanlara ayrıldı. Avrupark'ta yaşayanlar hem sitenin peyzaj alanlarından hem de İstanbul'un dev şehir parkı içerisinde yer alan göletler, piknik alanları, yürüme ve spor alanlarından yararlanabilecek. Projede açık-kapalı çocuk ve yetişkin havuzları, bay-bayan sauna, buhar odası, Türk hamamı, fitness, pilates salonları, masa tenisi, çocuk parkı, tenis kortu, futbol sahası, yürüyüş, koşu ve bisiklet yolları gibi hizmetler de sunuluyor.

2015 HEDEFİ BÜYÜK
Emlak Konut olarak yatırımlarını büyüterek devam ettirdiklerini belirten Murat Kurum, "3.7 milyon metrekare arsa yatırımı yaptık. Değeri 5 milyar liralık yeni arsa aldık. 2013 yılından itibaren 100 bin bağımsız bölüm açtık. Ruhsat aşamasında olanlarla 120 bin adede ulaşacağız" dedi. Emlak Konut'un 2014 yılında 954 milyon lira kar ettiğini belirten Kurum, "Sadece geçen yıl 10 bin bağımsız bölüm açtık. 2015'te hedefi büyüttük. 12 bin bağımsız bölüm açmayı planlıyoruz. Bu yılın ilk çeyreğinde 1 milyar liralık hedef ve 1.500 bağımsız bölüm öngörüyorduk. Öngörüyü aşarak 2 bin 100 adet bağımsız bölüm sattık" şeklinde konuştu.

 

Proje Bilgisi: Avrupark