Bakan Arslan açıkladı: Osmangazi'de taahhüt 40 bin, geçen araç 20 bin

Osmangazi Köprüsü'nden günlük geçiş taahhüdünün 40 bin olduğunu söyleyen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan: "Geçiş yapan araç sayısı günde 20 bindir.." dedi.

Bakan Arslan açıkladı: Osmangazi'de taahhüt 40 bin, geçen araç 20 bin

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Osmangazi Köprüsü'nden günlük geçen araç sayısının 5-6 bin düzeyinde olduğu yönündeki haberleri yalanladı.

Osmangazi'den geçen araç sayısı beklentilerin üzerinde
Bugün yaptığı açıklamada Köprü için yüklenici firmaya tanınan geçiş taahhüdünün 40 bin olduğunu hatırlatan Arslan: "Köprüden başlangıçta beklediğimiz geçiş sayısı 15 bindir. Şu anda köprüden geçiş yapan araç sayısı günde 20 bin... Bu rakam beklentilerimizin üzerinde..." dedi. 

 

Bakan Arslan açıkladı: Osmangazi'de taahhüt 40 bin, geçen araç 20 bin

 

6.5 milyar dolarlık yatırım için, bir şeyleri garanti etmeniz gerek
Arslan, İstanbul-İzmir Otoyolu projesinin, içinde Osmangazi Köprüsü'nün de bulunduğu 58 kilometrelik kısmının hizmete açıldığını, bu projenin en önemli etaplarından birinin de Osmangazi Köprüsü olduğunu vurgulayarak: "Bu büyüklükteki projelerde siz hiç bir para koymadan 6.5 milyar dolarlık yatırım yapıyorsunuz... Bu çapta bir projede vermeniz garantiler var..." ifadelerini kullandı

Otoyol projesi bitince taahhüt tamamlananacak
Bugün itibarıyla köprüden geçen araç sayısının beklenen düzeyin üzerinde olduğunu ve projenin bütünüyle tamamlanmasının ardından araç trafiğinin yükseleceğini de söyleyen Arslan:

"Böylece garanti rakamını da aşmış olacağız. 5-6 bin rakamını telaffuz eden haberler, yanlış bilgiler üzerine kuruludur..." şeklinde konuştu.