Bakan Güllüce'den Fas ziyareti

Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce, Fas'a yaptığı ziyaret kapsamında 'Şehircilik ve Ülke Topraklarının Düzenlenmesi Bakanı Mohand Laenser' ile görüştü

Bakan Güllüce'den Fas ziyareti

Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce, Fas Şehircilik ve Ülke Topraklarının Düzenlenmesi Bakanı Mohand Laenser ile görüştü. Görüşmede Türkiye ile Fas arasında gücünü halkların kurduğu tarihi bağlardan alan kadim bir dostluk bulunduğu vurgulandı. Her alanda işbirliği için yeni yol haritaları üzerinde duruldu.

Türkiye doğayı koruyarak kalkınan bir ülke
Bakan İdris Güllüce Türkiye’nin sadece Fas ile değil tüm Afrika ülkeleri ile her alanda daha verimli ilişkiler kurmaya hazır olduğunun altını çizdi. Pek çok sahada işbirliğini geliştirmek için beraber çalışmaya hazır olduklarını vurgulayan Bakan Güllüce Türkiye’nin doğayı koruyarak kalkınan bir ülke olduğunu hatırlattı ve Fas’ın şehircilik alanında atacağa adımlara desteğe hazır oldukları mesajını verdi.

Fas Şehircilik Ve Ülke Topraklarının Düzenlenmesi Bakanı Mohand Laenser ise Bakan Güllüce’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Türkiye’nin hızla gelişen yapısının tüm dünya için örnek bir model olduğunu belirten Laenser bu ziyaretin Türkiye’nin şehircilik ve kentsel dönüşüm alanındaki tecrübelerinden yararlanmak için de bir fırsat olduğunu vurguladı.

Şehircilik Ve Ülke Topraklarının Düzenlenmesi Bakanı Mohand Laenser görüşmede ayrıca Bakan Güllüce ve beraberindeki heyete bakanlığının yapısı ve hedeflerini içeren bir brifing verdi.