Bakan Tüfenkçi'den emlak yasası açıklaması

Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu heyetini kabul eden Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, emlakçılık faaliyetlerinin çok iyi hazırlamış bir yasa ile düzenlenme ihtiyacının var olduğunu söyledi.

Bakan Tüfenkçi'den emlak yasası açıklaması

Uzunca bir süredir sektörün talep ettiği ve Hükümetin de aciliyetini onayladığı Emlak Danışmanlığı Yasası ile ilgili son açıklama da Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi'den geldi. Tüfenkçi, daha önceki benzer açıklamalara paralel biçimde sektörün yeni yasaya ihtiyaç duyduğunu söyledi ve yeni düzenlemelerin "iyi tasarlanmış" olmasının önemine vurgu yaptı. 

Emlakçı Yasası çok şey vaat ediyor
Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu Genel Başkanı Hacı Ali Taylan ve yanındaki heyeti kabul eden Bakan Bülent Tüfenkçi, Emlak Danışmanlığı Yasası'nın hayata geçmesinin sektör ve siyaset açısından büyük bir öneme sahip olduğunu söyledi. Konuyla ilgili olarak, sektörün sorunlarının tespiti ve çözümü hususunda çok dikkatli ve yoğun bir çalışma temposu içinde olduklarını da belirten Tüfenkçi:

"Emlakçılığın yasal zemine oturtulması sektöre önemli bir kazanım sağlayacak. Tem emlakçıların üzerinde mutabık kaldığı, çok iyi şekilde hazırlanmış bir yasa ve yönetmeliğin yürürlüğe girmesi, sektörün geleceği açısından önemli bir gelişim ve değişim olacaktır..." ifadelerini kullandı.

Devletten kritik emlak yasası hamlesi... Ayrıntılar için tıklayın...

Emlak danışmanlığı hak ettiği prestije kavuşacak
Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu Genel Başkanı Hacı Ali Taylan da, yasanın kendileri açısından büyük önem taşıdığını ve olası ekonomik kayıp ve kaçakların önlenmesi başta olmak üzere emlak danışmanlığı mesleğinin hak ettiği prestiji kavuşması açısından da kritik bir değer taşıdığını belirtti. Taylan:

"Gayrimenkul sektöründeki olası ekonomik kayıp ve kaçakların önlenmesi, emlak danışmanlarının ve emlak danışmanlığı mesleğinin hak ettiği kariyer ve unvanı kazanması için Emlak Danışmanlığı Yasası'nın bir an önce çıkmasını bekliyoruz." ifadelerini kullandı